Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lihový vařič s kulovou nádržkou

Zdravím, chtěl bych se zeptat, používali jste někdo starý lihový vařič, co má nad hořákem kulovou nádržku na líh? Potřeboval bych poradit, jak se tyhle vařiče zapalují? Normálně mi to nejde, někdo říkal že hořák se musí něják předehřát, nevíte jak se to dělá?

Posted by 109.238.33.6 via webwarper.net
This is added while posting a message to avoid misusing the service

Netřeba lít do žlábku líh.
On tam nateče sám, když se víc otevře regulační šroub. Pak ho zavřít a předehřát to.
Ještě si vzpomínám, pokud autor hodlá tuto archiválii uvést do provozu, že když se vyšrouboval reg. šroub úplně ven, tak uvnitř trubičky byl takový "štěteček" drátek a na něm štětinky něco jako malinký kartáček na lahve. Asi to byl filtřík, nebo to zpomalovalo tok lihu. Nevím. Zátka od nádržky byla taky mosazná pochopitelně s dírkou na přisávání vzduchu.