Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drobné netěsnosti topení

Chci se zeptat čím utěsnit drobné netěsnosti na rozvodech topení.To znamená že dolévám do okruhu vodu jednou za 3 týdny.Okruh je uzavřen.trubky z mědi.kotel atmos.Přemýšlel jsem o vodním sle.může poškodit čerpadlo?

lk:
To je ale špatně. Pojistný ventil nemá co ufoukávat, ale odvést nahromaděné páry při překročení maximálního povoleného přetlaku otopné soustavy. Není to spíš automatický odvzdušňovací ventil?
amater123:
Buď je soustava netěsná nebo je chyba v expanzomatu. Je to nové topení nebo to fungovalo několik let bez problémů a teď to začalo zlobit?

Chlapi, co s tím děláte? Dopustím na podzim a vydrží mi to až do jara. Nemáte malý expanze? Já mám 35 litrů a když dopouštím dvakrát ročně, tak je to moc. Nemáte automatické odvzdušňováky? To bývá velká příčina zavzdušňování a úbytku tlaku.