Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno zkoušečka pro elektrikáře

Zdravím.

Chtěli bychom synkovi k vánocům koupit nějakou elektrikářskou zkoušečku. S elektrikařinou soukromě začíná ( před tím dělal 1 rok u jedné el. firmy), má vyhl.50/6 (chce si udělat 7 ) a zatím to dělá jako vedlejšku s kamarádem. Potřebuje mimo jiné i nějakou zkoušečku. Jakou by jste poradili. Nechci v žádném případě kupovat nějakou nejlevnější.... když už , tak ať to umí vše, co je potřeba a radši něco připlatím.

Děkuji za názory.

téma již od loňska vyřešeno, není potřeba jej vytahovat - zamykám (Kurt)

Není možné se domluvit s tím kamarádem, aby poradil?

Mě by se líbila třeba tahle: http://www.levneelektro.cz/p203082-naradi-emos-sn- 4#zl1
Nedělám v tomto oboru, ale viděl jsem elektrikáře z eonu, jak s podobným bazmekem během pár vteřin na elektroměru zkontroloval fáze, pořadí fází a dost mě nadchlo, co zvládl na pár měření.
Jo ten odkaz výše - neznám ten typ, ale takhle nějak to vypadalo a pořadí fází to prý umí.

Elektrikařinu (opravy v průmyslu, rozvody, opravy praček..., tepelná čerpadla) dělámuž bratru 40 let. Jak šel vývoj, prošel jsem i ve zkoušečkách od fázovky a "Vadasky", přes ZN/ZO1 (dnes zvaná nesprávně, ale setrvačně "vadaska") až k výše zmíněné FLUKE T 1.., kterou již ve výrobních obměnách mám třetí. Pro účely vyhledávání závad napětí, celistvosti okruhů, směru-pořadí fází a podobných RYCHLÝCH ZÁKLADNÍCH MĚŘENÍ, je podle mne nepřekonaná. Má i vychytávky v základní zkoušce chrániče, vestavěnou baterku... Vyznačuje se PŘEDEVŠÍM rychlostí použití, univerzálností a hlavně blbuvzdorností, protože chybu může udělat každý. Fandím klukovi, kterýho to baví tak, že chce sám postupovat dál, protože to je hlavním předpokladem, že bude dobrej odborník. A takových je fakt málo.
ZA MNE TEDY "FLUKE 120", ikdyž má nevýhodu v NEOPRAVITELNOSTi - výrobce nedodává náhradní kabel s hrotem, ani sám nic nespravuje - je to kšeft a kdo chce opravit starou, koupí si novou.
A Pane tazateli - nenechte se znechutit "machrováním" některých a buďte rád, když kluka baví takovýhle úžasný obor, ve kterém je jednak stále možno někam postoupit a jedak vybrat si jen tu "svoji" část a v ní být dobrý :-)

Děkuji za konečně rozumné názory. Ta zkoušečka Fluke se mě taky líbí.

A pro pana "U Krysy" těmi tvými názory jsi se tu předvedl jako naprostý dement. A už jen to, že se připojuješ na net z Ruska nebo se schvováváš za ruskou proxinu, mluví za vše....máš k tomu asi důvod.

Ještě jednou diky všem rozumným rádcům.

Vzpomínám, jak táta říkal: Soustružník, aby byl odborník, musí mít soustruh. Elektrikáři stačí, aby mu někdo půjčil kombinačky a šroubovák, zkoušečku si udělá ze žárovky... Připomínám, že se psal tak asi rok 1972 :-)
Na obranu jednoduchých a levných zkoušeček: Můj děda (1898-1972) měl zase pořekadlo: " Kosa Štýrská, brousek z Vídně, ale sekáč seká bídně". Jen ve wercajku to fakt není ;-)

ZDRAVÍM
JÁ JSEM ZÁSADNĚ PRO "VADASKU" VYZKOUŠEL SEM I FLUKE JE DOBRÁ, ALE NENÍ NAD TO KDYŽ ZKOUŠEČKA ZAVRNÍ V RUCE. TU SN-4 OD EMOSU MÁM, JE DOBRÁ A CHVÁLÍM JU NEJEN JÁ ALE I SPOUSTA KOLEGŮ.
KDO NAVRHUJE FÁZOVKU JE IGNORANT, PROTOŽE POKUD SE DOUTNAVKA ROSVÍTÍ MŮŽE TO ZNAMENAT,ŽE JE TAM NAPĚTÍ NEBO INDUKCE. A POKUD SE NEROSVÍTÍ MŮŽE TO ZNAMENAT, ŽE JSEM JEN DOBŘE ODIZOLOVANEJ, ALE NE TAK DOBŘE ABY MĚ TO NEDOKOPALO. FÁZOVKA ŘÍKÁ POKUD SVÍTÍM NEŠAHEJ POKUD NESVÍTÍM, JEŠTĚ SI TO ZMĚŘ VADASKOU.

Mam nejaký merak s ledkama pozná napětí do 400V střídavě i ss i polaritu nebo fázi ale pro zkoušení proudového chrániče mi nakonec pomohla vadaska po tátovi protoze dokázala zatizit odběr fáze -zem tak aby chránič vybavil. Proste merak který umí zatizit daný obvod je nutny