Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jawa 50 Mustang 23 - Dusí se..

Dobrý den, chci se vás zeptat, jestli by jste nevěděli, pro se mi dusí můj mustang. Odpoledne jsem ho šteloval (Jenom jsem posunul jehlu a čistil trysky) protože se mu moc nechtělo do otáček, no a pak když jsem se ho snažil nastartovat, tak marně, měl slabou tendenci chytnout když jsem ho roztlačoval, ale během několika chvil chcípnul. Benzín mám pořád stejný, jezdím na něj už pár týdnů a bez problému, síťka u kohoutu nádrže je čistá, jehlu jsem zkoušel posouvat do zbylých dvou pozic, vzduchový filtr je taky v pořádku (bez něj i s ním to nechytá), zkoušeli jsme dokonce i štelovat předstih a pořád nic.. Už si nevím rady, nejsem na to odborník.. Jen bych byl rád, kdybych to spravil, poradil by mi někdo nějaký typ co s tím? Díky moc, za každou radu..

Já jsem měl problém s motorkou, našlápnout šla, ale po chvíli začala chcípat. Příčina byla v sítku proti nečistotám co bylo přímo v nádrži (je u pincka něco takového?) bylo zasr... tedy zanesené a i trochu rezavé. Trochu teklo, tak do plovákové komory v klidu benzín natekl, ale když šel motor, tak mu ten čůrek nestačil

Zdravim, tiez tento problem. Su nove vsetky tesnenia, potom som rok nepouzival. Teraz som nasteloval zapalovanie. Lenze on si robi co chce - pri zohriatom motori dusi raz pri rychlosti a na druhy den z nicoho nic ide bez problemov na rychlosti a hrozne dusi na neutrali. Kazdy den inak. Bude to predsa tym falosnym vzduchom?
Diky

buď falešným vzduchem - omrknul bych jak ti těsní přechodka ze sání do karburátoru. kdyžtak jí o něco zkrátit, v horký vodě ohřát a napasovat na těsno na karburaci a dotáhnout třeba eskapáskou.

Pak zkus ještě odtrh na svíčce, na N17 je 0.5mm jak tam je víc tak s nedokonale šeřízeným zapalováním tohle dělá taky.

Jehlu bych jinak úplně dolů a trysku 68 když to pojede tak klidně 72 a zvednout jehlu o zoubek.

Ode dneška od rána se v tom taky hrabu a dělala to nakonec jen ta přechodka na sání a velkej odtrh na svíčce.

Prechodka dotiahnutá na tesno, zapalovanie kontrolované 3x, N15 na 0.4mm.
Ale stále to isté :-( - Aj pri studenom to dusí na volnobeh ..štýlom -ked nepridám, tak chcípne a ked pridám tak oneskorene ťažko zdvýha otáčky. Pri jazde má zato super výkon. Jak keby bol zle zoštelované zapalovanie.

TO já včera opravoval motor z lodě - starý dvoutakt z 60. let minulého století. Problém byl v tom, že do válce šla moc bohatá směs a karburátor neměl šroubek na štělování. Bohatost šla ovlivnit pouze tryskou, ale kde budete v sobotu odpoledne shánět trysku do 50 let starýho motoru :-) Tak jsem to vyřešil velmi elegantně, že jsem vzal pájku a cín a dírku v trysce zalil cínem a udělal o 0,2mm menší a motor šlape jako víno, navíc u toho jde velice dobře experimentovat. Jen jsem zvědavej, jestli cínu nebude vadit trvalý styk s benzínem a olejem - to ukáže čas ...

začni od začátku.../beru to že motor je po nějaké GO(výbrus, si-merinky, hlavně vyměněné těsnění mezi karburátorem a válcem, oboje.Hlavně mít originál sání -ostatní se pak dá lehce doladit!!!

Po tom co tu píšeš to vypadá že ti někde saje falešnější vzduch, na jehlu si neměl sahat, měla by být uprostřed a mohlo a taky spíš to udělalo s dalšíma nedokonalostmi chudou směs - prostě jdi po směsi...to jako první.

druhou a dost taky pravděpodobnou variantou je "vyběhaný motor" ten i kdyby jsi byl pán svatý neseřídíš na sto procent. Funguje dobře ale jen za určitých podmínek(menší převod, lepší palivo,ložiska bo nějaká další běhavka odešla, prostředí, apod...)

Každý jiný motoru dopřává své, pak stačí málo a vše se pak sčítá. Je to kolikrát taky otázka několika věcí najednou a je potřeba po nich jít.