Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno TV made in...

Ahoj,

možná vám můj dotaz bude znít hloupě, ale koupil jsem si televizor Thomson a funguje všecko v klidu, ale zezadu na štítku je napsáno made in poland.. Já jsem ani nenašel na netu, kterého státu je značka Thomson, předpokládám že poláku ne.. a že to tam vyrábí jen jako pobočný závod, teď je otázka jestli podle originálních technologických postupů či nikoli. Ví někdo odkud thomson pochází? Kamarád si zase koupil TV Grundig - psali německá kvalita a zezadu na štítku bylo made in Turkey - nemůže to být klamavá reklama?

Beko is a domestic appliance and consumer electronics brand of Arçelik A.Ş.[1] controlled by Koç Holding.

Beko Elektronik A.Ş. (later Grundig Elektronik A.Ş.) was a Turkish consumer electronics manufacturer, owned by Arçelik.

In 2004, Beko Elektronik purchased Grundig and by January 2005, Beko and its rival Turkish electronics and white goods brand Vestel accounted for more than half of all TV sets manufactured in Europe.[2]

Beko

Rok jsem pracoval u Prahy ve firmě, kde to fungovalo tak, že přijel kamion z Taiwanu, vyložily se díly, na montážní lince z toho agenturní Slováci sešroubovali počítač, na konci linky se na něj nalepily štítky HP a Assembly in Czech Republic a vyvezlo se to na Západ. Počítače pro tuzemsko se prý montovaly v Holandsku.