Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem signál z otáčkoměru

Zdravím,
chtěl bych se vás zeptat,co jde za signál z otáčkoměru.
jestli klasickej ohm,nebo jestli to už je signál digitální apod..
chci si udělat vlastní budiky a tak potřebuju tyto informace..
jediné co mě chybý je otáčkoměr a pak ty druhý jak rychle jedu...
Děkuji

Snad do otáčkoměru, ne?
U starších vozidel s benzínovým motorem jdou do otáčkoměru impulzy ze zapalovací soustavy. U starých nafťáků je pro otáčkoměr vyveden speciální výstup z alternátoru (jedna fáze).
U novějších vozidel generuje tyto impulzy řídící jednotka motoru, u aut s CAN-BUS sběrnicí se jedná o digitální signál, přenášený mezi ECU motoru a jednotkou přístrojového štítu.