Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava kapajícího uzávěru teplé vody ve stupačkách

Dobrý den
Po roce od nově udělaného rozvodu vody ve stupačkách umělohmotnýma trubkama a uzávěrama,mi kape teplá voda.Zhotovovatele jsem oslovil,zatím nic.Zvládnu to opravit sám?
Kape to ze spoje trubky a otvoru těla uzávěru kam byla trubka zastrčena.Borec vždy roztavil pistolí umělohmotné konce a zastrčil do sebe,hned to zatuhlo a svár byl hotov.Tenhle se mu evidentně nepovedl.Mám tu tavící pistol pujčenou,mám i kousky trubek a spojky.
A)Mužu uříznout hned za tělem uzávěru tu trubku,strčit tam tu pistol jednou stranou,druhou nahřát konec odřízlé trubka a zastrčit do sebe,
B)Mužu uříznout hned za tělěm uzávěru tu trubku,strčit tam tu pistol jednou stranou,druhou nahřát nový kousek trubky,pak dát spojku,nechat zatuhnout.Pak upravit délku a dospojit.
C)Nechat to na odborníkovi.

Jediné správné řešení bylo vyměnit celý ventil. Tohle je však také funkční a účel světí prostředky a na hajzlu se nikdo nebude kochat jestli je to parádní spoj nebo ne. Podle těch závalů je vidět, že to tentokrát šéf ohřál sakra důkladně :-), aby se to zapatlalo závalem.