Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Oprava kapajícího uzávěru teplé vody ve stupačkách

Dobrý den
Po roce od nově udělaného rozvodu vody ve stupačkách umělohmotnýma trubkama a uzávěrama,mi kape teplá voda.Zhotovovatele jsem oslovil,zatím nic.Zvládnu to opravit sám?
Kape to ze spoje trubky a otvoru těla uzávěru kam byla trubka zastrčena.Borec vždy roztavil pistolí umělohmotné konce a zastrčil do sebe,hned to zatuhlo a svár byl hotov.Tenhle se mu evidentně nepovedl.Mám tu tavící pistol pujčenou,mám i kousky trubek a spojky.
A)Mužu uříznout hned za tělem uzávěru tu trubku,strčit tam tu pistol jednou stranou,druhou nahřát konec odřízlé trubka a zastrčit do sebe,
B)Mužu uříznout hned za tělěm uzávěru tu trubku,strčit tam tu pistol jednou stranou,druhou nahřát nový kousek trubky,pak dát spojku,nechat zatuhnout.Pak upravit délku a dospojit.
C)Nechat to na odborníkovi.

Trubky se neřežou ale stříhají spejšl nůžkama. Ani jedno nepůjde, je třeba vyměnit celý ventil, protože tam je zatavenej (ovšem blbě) kus trubky, který z toho už nedostaneš. Nevím co máš za pistoli nebo revolver, používá se na to polyfůzní svářečka a tu do toho uřízlého nenacpeš, protože ta tak mocně neroztahuje materiál a neb tam uvnitř zůstala ta nedobře přivařená roura. Spíš to zkus obalit nějakou bandáží, IMHO to po čase (tak půl roku) kapat přestane, trhlina se ucpe materiálem rozpuštěným ve vodě. Borci se tento spoj evidentně nepovedl. Vzhledem ke stísněnému prostředí to raději nech odborníkovi ale trošku šikovnějšímu, než onen borec.

Kdysi to tu někdo popisoval, že to natavil zvenku, ale moc bych tomu nevěřil.
IMHO je pevné umístění uzávěru ještě navíc tak blízko kolene blbost. Osobně jsem podobnou událostí proškolen a dávám šroubení aby se kohout dal vyměnit.

Jediné správné řešení bylo vyměnit celý ventil. Tohle je však také funkční a účel světí prostředky a na hajzlu se nikdo nebude kochat jestli je to parádní spoj nebo ne. Podle těch závalů je vidět, že to tentokrát šéf ohřál sakra důkladně :-), aby se to zapatlalo závalem.