Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakládání okurků

Dříve jsme nakládali okurky do OMNIA sklenic s víčky na zamáčknutí a bylo to dobré.Poslední dva roky však téměř polovina zavařených okurků nechytla.Sousedka mi řekla,at zkusím sklenice se šroubovacími víčky,že to bude lepší. Máte s tím někdo zkušeností?

Už během chladnutí poklepem na víčko zjistíš, která nechytla, má jiný zvuk. Pokud se víčko točí, potřebuje znovu domáčknout zavírací hlavou, třeba přes utěrku. Následně sklenici vložíš do mikrovlnky a tu spustíš. Napjatě čumíš dovnitř, jakmile stoupají bublinky, operaci ukončíš a sklenici dáš vychladnout. Zaznamenáš si čas, závisí na teplotě obsahu, objemu sklenice a síle výkonu mikrovlnky.
Zrovna okurky se u nás vždycky dělají starými víčky, protože velmi dobře chytají.

kov v mikrovlnce nevadi, akorat nesmi tim kovem vzniknout rezonancni obvod, ja je davam do mycky, program 70st, vleze se jich tam vic nez do mikrovlky ci hrnce, navic je tam muzes davat i s nadobim, takze muzes zavarovat prubezne i male mnozstvi

akorat nesmi tim kovem vzniknout rezonancni obvod

A to zabezpečím jak? Jednou jsem omylem dál do mikrovlnky hrníček se zlatou obrubou. To byl ohňostroj!

Já bych určitě v mvt nic kovového "neohříval".

Jinak, kdysi jsme zavařovali i v klasické pračce, 32 sklenic najednou. Teta zavařovala na pečicím (tom hlubším) plechu s vodou v normální elektrické troubě. Dnes zavařujeme v k tomu určeném hrnci, vleze tam 12 sklenic + teploměr uprostřed.