Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dobrý den,prosím o radu,škoda octavia

mám škodu octavii,benzín,1,6,74 KW,rok výroby 1997.Při jízdě se projevuje při ubrání,nebo přidání plynu mechanické škubnutí,jako by byl motor volný.Něco podobného jako jízda na 5.stupeň při 30 km/h.Silen bloky jsou vyměněny,škrtící klapka vyměněna.Měl někdo podobný problém.Děkuji za odpovědi.

40 tisíc na autě z roku 97? Pokud nejsi první majitel, nebo jej neznáš osobně (a nebyl to důchodce), tak to je prakticky nemožné - to by to auto stálo většinu času ve stodole na špalkách.

edit: leda by to bylo od poslední výměny, a tam je zase otázka kdo to dělal a co použil za díly.

převodovka to nebude téměř určitě, to bys nebyl schopný řadit.

Já bych to viděl na tu spojku.

edit: když auto postavíš z malého kopečka, na brzdě vypneš motor, necháš zařazený 1. kvalt a pustíš brzdu, co se stane? Maximálně by se měly kousek posunout písty, ale pak by to mělo zůstat stát, zabržděné motorem.

IMHO jo, pak by to už byl motor a netěsnost pístů.

edit: a ta netěsnost se dá ověřit celkem snadno - když otevřeš kapotu a požádáš někoho, aby se ti při tom pojíždění (opatrně!!) koukal, zda se hýbe i rozvodový řemen - pokud se hýbe, tak se i točí motor, a to je hodně špatné (pokud je to opravdu jen malý kopeček!!)