butylenový tmel
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je na utěsnění kanalizačního poklopu v bytě lepší butylenový tmel nebo silikon. A jak dlouho musí schnout než se ještě pro jistotu přelepí neprodyšnou páskou? A co se týče škodlivosti, resp. těch výparů, je butylen nějak nebezpečný? Silikon předpokládám, že ne. Děkuji.
Domnívám se, že butylenový tmel je uvnitř nezasychající, že se používá k opravám střech na bázi asfaltu, kde zasychá jen na povrchu a uvnitř hmoty zůstává jak lepivý, tak pružný. Silikon se vyrábí v různých "výškách modulu", tedy pružnosti po svém úplném vytvrzení. Pro radu by bylo vhodné popsat konkrétní případ použití.
No, jak jsem uvedla, je to na utěsnění okolo poklopu, který máme v pokoji...Kov okolo vybetonované díry, vstup do kanalizace...
Revizní šachta v pokoji? Jak se tam probůh ocitla? Proč ji chcete utěsnit. Je cítit zápach z kanalizace? Pak by bylo na místě nejprve zjistit zda je řádně uzavřený čistící kus jež se dá v té šachtě předpokládat. Tedy jestli je dotažené víko a jestli je pod ním gumové těsnění. Pakliže bude vše v pořádku, bylo by vhodné před tmelením na zkoušku pod poklop vložit gumové těsnění. Tenký pás třeba z nastříhané duše z pneumatiky. Když pomůže, netmelit.
Obávám se, že to je pokračování radonové historky, jen se z Hanky stala Zuzka.
http://kutilska.poradna.net/q/view/74060-un ik-radonu
Bych tam nalepil samolepící těsnění do okna O nebo P. Ale revizní šachta hovnovodu v obytné cimře nemá co dělat a nesmí tam být (můžou vnikat škodliviny)! Něco je někde špatně. Kdoví co to je.
Děkuji :). Páska mě nenapadla, ale zatěsnit to tmelem apod. mi přijde trvanlivější a možná i účinnější (?). Jen se v té nabídce nevyznám, proto jsem se ptala. Který je na tuto situaci nejvhodnější...Jednak stran toho, že je to v interiéru a taky vzhledem k materiálu kov - beton...Ještě bychom na to chtěli dát izolační pásku ( klasická univerzální lepící páska ) a taky se neuvádí u jednotlivých přípravků za jak dlouho je to možné ( není tam uvedená doba schnutí...).
Účinnější.. ale proti čemu?? Nepíšete jestli je cítit kanalizace. Jestli není tak bych se tím vůbec nezabýval.
Třeba proti vnikání strašidel z temných sklepení. IHMO do kanalizace v bytě nemá co dělat jakýkoliv vchod. Zaházet a udělat revizní šachtu jinde. Já bych s tím v bytě nežil, když už tamtudy neleze hromový smrad, můžou se prohryzat potkani a jiná verbež.
Dobře ty!
No on to vlastně ani byt není.. viz odkaz od Karla výše:
Vidím, že Sherlock Holmes by z vás měl radost chlapci . jj, máte zaslouženou hvězdičku :). neuvedla jsem souvislost proto, že radon nikdo nepovažoval za něco k řešení. Naštěstí ne tak u SURO, takže nám to tady změřili. Každopádně prosba o radu co použít na zatěsnění se tak nějak nekoná...No, i tak děkuju za všechny ostatní rady a za snahu.
A to právě byla chyba. I když Vás odpovědi z prvního vlákna neuspokojily, bývalo by bylo rozumnější ho znovu oživit a nikdo nemusel spekulovat co dál.
K otázce radonu. Radonu se obáváte a co třeba zimní smog, výfukové zplodiny a chemie v potravinách. Ty Vás neděsí? IMHO radon si před pár lety někdo vymyslel aby měl slušné korýtko za málo práce. Národ z toho zblbnoul, takže záměr se zdařil. Chytré hlavy se mohou pakovat na hlouposti. Takže bodejď by ho Vámi zmíněná firma nenaměřila když z toho má.. S radonem lidstvo žije tisíce let a ještě na něj nevymřelo. Mimochodem kdyby to s radonem mělo být opravdu tak vážné, jistě by dávno zavřeli jeskyně a staré důlní prostory kam posíláme děti s astmatickými potížemi na ozdravné pobyty. Nebo ne??
Butylenový tmel je staré dobré medvědí ho*no, trvale plastický, chcete-li pružný tmel se zaschnutým filmem na povrchu, kdežto tmel na střechy je tmel bitumenový.