Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký kondenzační kotel?

Dobrý den máme starší rod. dům a plynový kotel therm 24kw který už dosluhuje a vybíráme nový a chtěli by jsme kondenzační a nevím jakého výrobce zvolit obytná plocha je zhruba 130m2 tloušťka zdí je 80 cm cihla a kamen. radiátory deskové .Měl by mít i ohřev i do kohoutků.Děkuji za odpo.

Změna předmětu, původně: Petr P. (L-Core)

Jednoduše ŽÁDNÝ, kondenzační kotel má smysl v budově/rod.domě která je zateplená a má malé tepelné ztráty.
Kondenzační kotel ve vašich podmínkách stejně bude muset topit na vyšší teplotu otopné vody a tedy v režimu "obyčejného" kotle a vložená investice se vám nikdy nevrátí.

Máte určitě trochu pravdu mám doma deskové radiátory velké plochy tak si myslím že by to mnělo být celkem v poho ,ale nevím jaký kotel zvolit .přez zimu sem stejně topil jen na šedesát stupnů v tep.soustavě a bylo to v poho akorát ten kotel co mám tak má už velkou spotřebu .

"topil jen na šedesát stupnů" pokud bude zpatecka teplejsi jak 50st (lepsi je mene jak 40), tak se ucinek kondenzacniho kotle neprojevi a jsou to vyhozene penize, na kondenzacni kotel je potreba dimenzovat topny system, bud hodne radiatoru (velka salaci plocha), nebo podlahove topeni (nizka topna teplota)