Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myčka nádobí, přívod vody ve zdi

Zdravím, chystáme se pořídit si myčku do kuchyně a zjišťuju okolnosti přívodu vody. Problém je, že vodovodní baterie nad dřezem je přidělaná na zdi, trubky jsou tedy komplet schované za zdí a není možné je nikde rozdvojit. Jak se tato situace řeší? Musí se sekat do zdi a předělat celý přívod vody nebo jsou na to nějaké fígle?

Ty nástavce jsou dobrý, akorát potom baterie blbě vyčuhuje od stěny. Pokud to není zrovna do nového obkladu, tak bych raději volil relativně malou díru okolo přívodní trubky a vsadil téčko na samostatný vývod. Ale to záleží na místních podmínkách.

Chtělo by to lepší info, je-li to do paneláku tak je to jednoduchý. Jestli ne, tak záleží jak je voda k baterii přivedena, jestli zespodu tak bych vysekal díru za linkou a tam bych to napojil, ale je otázka zda je voda už v plastu nebo v kovu. Těžko se radí, když člověk nezná situaci.

Já tedy zastávám raději kompletní a poctivé řešení namísto "lepení jak to jen jde".
Vím, ono to "pořádné" řešení je časově náročnější a dražší, ale v konečném důsledku se to vrátí svou funkčností, v podstatě jednoduchostí a flexibilitou.
Jak na pračku, tak na myčku je vždy nejlepší řešení udělat vlastní odpad a vlastní přívod vody (oboje uzavíratelné). V budoucnu se člověk vyhne možným komplikacím.
Za sebe a své zkušenosti říkám:
- odkrýt přívod st. vody a odpadu
- udělat vlastní přípojku pro odpad z myčky
- udělat vlastní přípojku st. vody

Když to uděláte takhle, tak až budete měnit dřez, baterii, linku nebo myčku - práce bude daleko jednodušší.

Prodloužení je instantní řešení, přívod myčky jde zavřít bez omezení baterie.
Jinak vysekat pod baterií trubku, změřit průměr a zakoupit na to takový třmen, který funguje jako "T kus" bez rozebírání potrubí. Na ten osadit kohoutek a stěnu dle vlastní úvahy začistit.