Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porovnání křovinořezů

Zajímalo by mě, zda-li je nějaký zásadní kvalitativní rozdíl mezi křovinořezy ABG 332 HB a Stihl FS 87nebo se platí jen za značku? Díky i za případná doporučení. Potřebuji křovinořez (n. vyžínač?)na svažitou plochu cca 500m2 porostlou travinami a plevelem.

Ber to zhruba tak,ze noname dobre posluzia na obcasne pouzitie,znackove vtedy,pokial su pouzivane pravidelne,u neznackovych sa obvykle velmi rychlo opotrebuju vsetky sucadti,pokial su pravidelne vytazovane na maximum,to iste plati pre vrtacky,elektricke/motorove pilky a podobne zariadenia,kto to pouzije 3-4krat do roka,tomu postaci aj naradie za par korun z lidlu,kto to pouziva kazdodenne,lepsie spravi,ked si priplati za znackovu vec.....

Nechci jim dělat reklamu, ale už asi 16 let mám křovinořez od Mountfieldu. Dostává ukrutně zabrat. Brácha s ním sekal zaschlou bramborovou nať na poli, já s tím likviduju plevel včetně dřevného náletu, nebo vzrostlý kopřivy.
Za celou dobu jsem vyčistil palivový filtr v nádrži, několikrát namazal úhlový převod a několikrát očistil svíčku, která je ještě původní. Ale kdyby byly potřeba, náhradní díly maj ukrutně drahý. Když jsem potřeboval plechovou misku na přitažení nože, chtěli za to asi 70 korun. Tak jsem se jich ptal, kolik by u nich stála plechovka od paštiky, což je asi podobný výrobek. Koukali na mě jak na rejpala.:-)

Samozřejmě větší výkon nebude na závadu, umožní použití většího průměru žacího nože a tím větší záběr.
Tento typ motoru ale nejsem schopen posoudit na spolehlivost. Myslím ale že to bude podobné.
Ta nižší cena by mohla být zajímavá. Mountfield si asi vyšší cenou sichruje sedmiletou záruku, kterou poskytuje.

tady další pěkný příklad kooperace, honda se taky měla držet a motocyklů, dneska je to je možný vidět ve všem ale když ten motor rozděláte, je to všechno s plastu, rozvody, gufera na klice, prostě kdejaká důležitá část tvrzený plast, ale hlavně že mám sekačku nebo křoviňák čtyřtakt hondu ale výdrž a cena dílů a samotného pomocníka je jinde.

ja mam uz druhy rok tento hecht-144-bts
je to pracant ....vycistil som s nim velikansky pozemok 20 rokov zanedbany a spokojnost.... ma dost vykonu ,rezal som aj male stromceky kotucom,aj retazami v najvacsich horucavach a nezavahala .....je to jednoduchy stroj,ked sa spravne zabehne a dobre namiesa palivo sa na nej ani nema co pokazit.podla mojho nazoru hociaky si kupis vzdy aby mal o tretinu vacsi vykon nez potrebujes,potom sa nebude prehrievat zadierat.

nechcem ti do toho kecat ale ta stiga ma zalostnych 0,8kw vykon.....pred rokmi som vozil chlapov do Rakuska ,kosily tam okolo dialnic a rakuska firma im kupovala zasadne Hitachi alebo Stihl asi vedely preco...netvrdim ze Stiga je zla ale za tu cenu snad aj Stihl-ku zozenies a ma dobre meno a servis na kazdom rohu.

Tak bagřík by se taky hodil :-D. Určitě není třeba profi mašiny, ale pozemek není zrovna ve stylu golfového hřiště, tu a tam nějaký nálet, kopřivy, tuhý plevel. Chvíli potrvá, než se toho zbavím. Chtělo by to mašinu, která si s tím poradí, abych u toho nevypustil duši a nemusel jet na 75W :-)

Jde o to, jak často budete sekat. Jestli na to hodláte v budoucnu kašlat jako doteď a dorazit tam 2x do roka, tak ten křovinořez potřebujete. Jestli je to ale zanedbaná plocha, o kterou se odteď bude někdo (vy) starat, pak na jednorázové posekání je to zbytečná investice.

Uroboros: ten křoviňák vůbec nevypadá špatně! Je mi jasný, že ty kW platí pro motor v momentu, kdy už se mu taví písty :-D
Kurt: trochu se ohradím :-). Pozemek jsem takhle koupil vloni v létě s nálety o průměru kmínku 5cm a trávou a kopřivami po pás. Půjčil jsem si profi stigu co sekala i čedič na kousky, v zimě vysekal keře bezinek a já nevím čeho všeho a teď už budu jen udržovat. Pravidelně! :-)
Na to by možná mohla ta mašinka výše za 2,5 tisíce stačit. Co?

všechno je dnes "Čína" dneska většina týhle techniky bere díly i např z českých fabrik, když se nestíhá zakázky jdou do kooperace do nějaké čínské fabriky,ať stihl, honda, trávníček apod.(viz. WABCO, Valeo,...tady už se fakt v dnešní době platí za značku a je výhra v loterii chytnout nějakou "dobrou" serii)

a teď už budu jen udržovat. Pravidelně!

No dobře, dobře. A co budete dělat s posekanou travou? Nestačila by spíše nějaká sekačka? Přecejen, jestli je to alespoň +/- rovný pozemek, bude tlačení sekačky menší opruz, než tajtrdlikování s křoviňákem.
Nechci vám to rozhodnutí nijak rozmlouvat, jen mne údržba zeleně nějaký čas živila a tak vím, jaké to je trávit čas s křoviňákem na zádech, jaké to je trávit ho se sekačkou před sebou a jaké v sedě na traktůrku. ;-)
BTW: křoviňák za 2,5 tisíce bude plast od začátku do konce.

U Stihlu platíš za značku, tady se vyplatí koupit jen motorovou pilu nebo naopak sekačku z jejich koprodukce.ABG neznám je to vesměs taky Čína ale bůh ví z čeho tu motorovou kosu dělali-tady stačí kapku víc máchnout,vzít kámen a urve se třeba náhon,ohne se lanovod,... a je to k zahození protože oprava by stála víc než nový.

stihl v křovinořezu neřikám, může to být to samé, ale tam fakt platíš za značku(a docela dost nesmyslně podle mě) a je pravda že křovňáky a tyhle kosy moc dělat neumí-on to od nich byl takový výkřik do prázdna-měli se držet motorovek a sekaček-

pak taky dost záleží na tom jak se k tomu člověk "chová".

Tahle kategorie pomocníků nabízí i spoustu jiných značek, kde si koupíš např něco od bédy trávníčka za 1/4 ceny a ještě s lepšíma parametrama-to samé ABG vs béda trávníček, atd.atd. -o výdrži se bavit nebudu je to fakt individuální a nevděčné.

15 rokem mám bez poruchy www.mountfield.cz tenkrát to byla investice za jednou takovou cenu než ho mají teď a určitě se za tu dobu vyskytli nějaké modifikace, inovace a výrobci dílů ale je to k nezastavení akorát je težší a docela vibruje poroto jsem si před nějakým rokem koupil na menší plochy www.mountfield.cz, je sice slabší dělá mu problem vysoká, hustá tráva dnes, cena poněkud jinde dole ale v době kdy jsem kupoval první zmiňovaný se o stihlu a hondách nedalo vůbec uvažovat.

Stejně když si to ale kolikrát vemu vzít obyčejnou kosu kolikrát je s ní práce hotová rychleji než s motorovou ať už s jakoukoliv.Je fakt že je nutno uvědomit k čemu nebo jak se s trávou naloží.