Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidání plynu před vypnutím motoru

Dobrý den,
proč někdo přidává plyn těsně před vypnutím motoru? Je to jen reflex z nějakého dvoutaktu, kterým dotyčný někdy jezdil, kde se tímto trikem přechlastal motor, který pak šel lépe za několik hodin nastartovat, nebo to má ještě nějaký jiný efekt?

Díky

Obnovím starý příspěvek, hodně vídám lidi, co zaparkují auto, prošlápnou plyn třeba na 2000-2500 otáček a potom ho nechají asi 30 vteřin na volnoběh a pak ho zdechnou. Zdůvodnili to tím, že před chcípnutím protáhnou zase a pak nechají půl minuty dochladit turbo, co si o tom myslíte ?

Napsal jsi to fajne tu řečnickou ;-)

Jen dodám, ze takovýhle zdechani je nutný u wankelova motoru, asi jen u starych mazd. Pro moderní motory s turbem to chce pianko dojezd posledních par km, zastavit, nechat minutu na místě na neutrál dochladit turbo a pak chcipnout ...