Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Autohifi v domácnosti ?

Nazdar. Chtěl bych se zeptat hlavně kvůli zdroji. PLánuji hudební aparaturu v domácnosti složenou z autohifi komponent. Jde mi o to, čím ji napájet ? Počítám s maximálním výkonem sestavy do 2000W. Jen nevím, zda sehnat jen transformátor 230-12V, usměrnit a poté napojit třeba kapacitátory ? Nebo to dokonce zapojit na baterie a transformátorem jen nahradit alternátor ? Děkuji za všechny nápady. PS: nějak se mi nedařilo něco podobného vygooglovat... Děkuji

Už si to představuju. Jen trochu solidní bedny (teda taky aby ten výkon zvládly) a výkon 2kW:-) Vybuzeno v bytě.
Hudby chtivý posluchač poletuje v místnosti v rytmu basů jak pinpongový míček.:-D
Já mám doma zesilovač 2x 20W sin. Bedny žádná sláva. A když jsem zkusil vybudit po hranici zkreslení, tedy na plný výkon, tak mi vyskakovaly hrnky ze skříně. Vydržel jsem to asi tři minuty a ubral.
Jo možná je uvažováno s výkonem PMPO, jak se často uvádí u elektroniky z tržnice. Kazetový dvojče mívalo běžně při napájení z baterie výkon 200W, velkými písmeny na předním panelu.
Když se na to někdo ptal, co je to PMPO, tak jsem říkal Pro Mimořádně Pitomé Občany :-D

2kW výkonu by ti to prase na zabíjačce samo stáhlo z kůže. Pokud si pustíš v normální místnosti řekněme 4x5 metrů 2x50W sinusového výkonu, tak ti budou drnčet okna, poskakovat hrnky a moc dlouho v té místnosti nevydržíš. Na auto hifi bych se úplně vyflákl a řešil to normálním stereozesilovačem a bednama. Bude to jednodušší a efektivnější.

Hudební aparatura do auta se používá v autě kvůli napájení 12V. Doma se to nepoužívá právě kvůli tomu pitomýmu napájení, protože na to potřebuješ patřičnej zdroj, schopnej dodat příšerný proudy. V autě to kompenzuje akumulátor.
Takže do domácnosti je lepší normální zesilovač a reprobedny. Za pár litrů seženeš v obchodě AV reciver s výstupem 5x 70W a bude ti to vysklívat okna. Já mám doma takovej reciver zapojenej jen na stereo a ještě nikdy jsem to nedal na plnej výkon, resp. tak, aby bylo slyšet zkreslení od přebuzení, v místnosti se nedalo vydržet.
Řešení s domácím zesilovačem je tedy levnější, než zdroj pro autohifi. Přece jen, vysokoproudový součástky jsou dost drahý.