Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zateplení stropu půdy

Rád bych se Vás zeptal na Váš názor ohledně zateplení stropu půdy mého RD.

Strop půdy je tvořen dvěma různými způsoby. První je strop z hurdisů, druhý je částečně dutá šikmá střecha a strop dutý z rákosu, prken, trámu, prken a betonu
Moje představa zateplení je na první část přilepit flexilepidlem polystyren 100Z o síle 100mm a na vrch položit OSB desky, pro občasné pochození. Zarazila mne myšlenka ohledně parozábrany, zda je nutná a v případě nutnosti jak tuto zábranu připevnit mezi izolaci a strop?
Druhá část mám představu vyplnit foukanou minerální izolací zdůvodu skoro žádného bourání. Ale i tady mě zarazila otázka parozábrany? Pokud by byla nutná, je jediná možnost předělat komplet stropy na 3 místnostech nebo existuje i jiná možnost?

Info: Nyní budu vyměnovat i střešní krytinu eternit za pálenou tašku, pod kterou bude umístěna difúzní fólie SATJAMFOL WI 135

Dům jsem zdědil, mám pouze prachbídnou dokumentaci, která je v některých věcech rozdílná se skutečností. Jinak cituji: "Stropy nad sklepem jsou z betonových strponích desek PZD do ocelových nosníků IE18, v podkroví z hurd do ocelových nosníků IE16." Jinak za chyby se omlouvám.

Jen podle fotek:

Osobně bych prostor na obrázku 2126 a 2127 izoloval čedičovou vatou Isover UNI (lepší lambda lépe se bude dávat) dle potřebných tloušek. Na podlahu bych položil tuto vatu, páč je sice dražší, ale lepší lambda.
Nebo na podlahu rozbalit Climowool DF1 (nízká cena) v síle 24-30cm. Určitě žádný izolant nesmíte zabrýt OSB deskou. Pokud chcete pochozí lávku, zavěsil bych fošnu na krokve. Pokud chcete skladovat harampádí, musel by se udělat rošt z OSB či dřevotřísky. To je nákladnější, a je jen na Vás, jak se rozhodnete..

Pokud jsem dobře pochopil fotky..

matesi, od zadu... hžřebík přeci můžete vyndat, uříznout ohnout...
čedičová vata právě půjde zastrčit, páč je tuhá
parozábrana, raději ne, páč se musí spočítat tepelná hodnota stávajícího stropu a pak i další izolace...
Příklad, pokud dáte 30 cm a více, tak ano parotěsku dejte, pokud ale chcte dávat méně, je třeba spočítat!!