Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Podlaha na terase z vymývanej dlažby - ako na to?

Ahojte.

Prosím o Vaše názory a prípadné rady ohľadom dlažby na terase. Celková plocha je cca 35 m2 a ako podklad je tam teraz jemný štrk.
[http://s14.postimg.org/ko47uvjjh/20130324_142819.j pg]

Ako finálnu podlahu uvažujem vymývanú dlažbu s hrúbkou 2 cm, napr. túto:
http://www.adoxbeton.sk/index.php?page=produkty&pr o=produkt2

Mám v pláne len ju voľne položiť na štrk zarovnaný do vodováhy.

Je to dobré, alebo aspoň použiteľné riešenie?

Ďakujem za všetky rady aj za prečítanie.

Ahoj.
Je fakt že jsem to tak ještě nepokládal a přemýšlím jak se to bude chovat když stoupneš na roh dlaždice. Jedna věc je, nebude se roh zamačkávat do štěrku? A nebudou 2 cm dlaždice praskat? Zkusil bych pod dlažbu natáhnout geotextilii.

A propos.. Hanbím sa. Víš proč... :-[

Ahoj a ďakujem veľmi pekne za reakciu.

Takéto riešenie som "okukal" na streche jednej výškovej budovy. Tiež bola vyštrkovaná, a firma si tam urobila akoby pochodziu terasu pomocou takýchto dlaždíc. Štrk mal oveľa väčšie kamene. Napriek tomu sa mi stabilita dlaždíc zdala OK. Je ale pravda, že som si tento aspekt špeciálne nevšímal. Domnievam sa správne, že jemnejší štrk = väčšia stabilita dlaždíc?

Ďakujem veľmi pekne za poznámku o praskaní. Toto ma ani nenapadlo. Hrúbku 2 cm som zvolil na základe celkovej záťaže - menej cm, menej kg. Ak sa pustím týmto smerom, musím sa opýtať výrobcu.

Prepáč, že sa tak blbo pýtam, ale geotextíliu kvôli čomu? Trochu sa obávam, že si ňou spôsobím problémy s odtokom vody, keď sa geotextília postupne zanesie prachom etc.. Osobná skúsenosť - už po pár mesiacoch od dokončenia strechy (fólia betón/parozábrana/XPS/sika/geotextília/štrk) sa mi na streche urobil bazén :-) Chlapci zo strechárskej firmy zabudli prederaviť geotextíliu nad odtokmi a prach a lístie fungovali ako dokonalá zátka :-)
Na druhej strane, keď tak nad tým premýšľam, nič mi predsa nebráni urobiť prederavenie aj na novej vrstve geotextílie.

A propos - nemáš najmenší dôvod. Veľmi si vážim Tvoju ochotu a ešte raz veľmi pekne ďakujem za všechno, vždyť víš co :-)

vymývané dlaždice tlusté 2cm jen tak jednoduše zlomit nejde. je to v podstatě ekvivalent starých prefáckých chodníkových dlaždic, a i ty vydrží hodně. Navíc jemný štěrk = lepší zhutnění a stabilita. Pokud tam nebudeš bušit do podlahy kladivem, nebo tam nepostavíš tunový objekt, mělo by to být z hlediska stability OK.

Na co si ale dej velký pozor, je hydroizolace a odvod vody, ten štěrk bude fungovat jako skvělá drenáž :-)

Ale ty dlaždice nejsou kompaktní 2 cm betonu. Jsou vymývané, takže odečtěme dvě třetiny velikosti zrna a dostanem se nejvýše na 15 mm. A to už může prasknout. Při normální chůzi jistě ne, ale může spadnout židle, stůl, gril...
Geotextilii jsem myslel kvůli zajištění proti zamačkávání. Třeba je to úplná blbost ale pocitově chci věřit tomu že by geoška mohla něco roznášet.

zajdi si na dětská hřiště, tam z tohoto materiálu dělají okolí prolízaček - jen jsou to velké desky cca 30x30cm až 50x50cm. Funkci s ohledem na dětskou makovičku plní skvěle, jen to po 1-2 zimách vypadá, jako olezlá, špinavá guma :-)

Pokud to chceš dát někam pod střechu kde nebude pršet a pražit slunce, tak OK, jinak bych se tomu asi vyhnul.

Před casem jsem si toto delal doma a postupoval jsem takto, rozmichal jsem suchy pisek s cementem v pomeru jako na normalni beton, rozhazel, urovnal, na to dal dlazice, srovnal gumovou palici, pote jsem to postrikal vodou nekolikrat po sobe, nechal vytvrdnout..
vysledek... 6 let bez jakychkoliv zmen ...

jednoduche, relativne rychle a ucelne

Ahoj
rad by som poznal Vas nazor na tieto IKEA dosky po letnej sezone? Uvazujeme o nich aj my s manzelkou, terasu mame 35m2, uvazovali sme o WPC, ale viacero faktorov vratane ceny nas odradzuje, zatial hladame a cakame na vyhodnu ponuku.
Akoto bolo s teplotou podlahy, ked na to priamo svieti slniecko, da sa po nej chodit, nie je horuca ?
Co zima, teda tento rok takmer ziadna nie je, co sneh ?
Dobre vidim,z e je pod nou strk alebo ?
Mame terasu vybetonovanu, co by ste odporucili ?
dik za info a rady