Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můj formanek hodně papá

Ahoj lidi mam problém.Mám formana na plyn a žere hodně plynu 12 l na 100 km a na benzin chcípá nedrží volnoběh a si taky hodně žere nezkoušel jsem.Předstih udělaný,ventily seřízeny,vyměněn celý monostřik nový(karburátor),diagnostika v pořádku,plyn po celkové go,tak už mě nenapadá co by to mohlo být.Dík za odpověd

Pokud mas BMM tak tam zcela jiste neni karburator.

Jinak nepises nic o svickach, ikdyz ty by resily spis ten volnobeh, se spotrebou asi moc nezahejbou, ale nebylo by od veci je vymenit a hlavne tam dat ty co tam patri a ne nejaky pseudo tuningovy 3 elektrodovy.

A co elektroinstalace jako celek ? Indukcni svicky, kabely.. vono soustava na LPG je dost nachylna na vetsi prechodovy odpory a myslim si, ze pokud to haze malou, nebo jinou jiskru, muze dochazet i k nedokonalymu spalovani benzinu.
A vykonove je to jak ? Pokles je znatelnej, nebo nic nepozorujes ? Jeste bych zkusil Lambda sondu, mel jsem taky 40kW BMM rok 1993 a Lambda me tenkrat taky potrapila co se spotreby tyce ;-)

Dobře myslel jsem šeštelovaný rozdělovač,plyn je BRC po generalce, auto jede nadherně 5-ka v 50km se rozjiždí absolutně plynule bez jedinýho škytnutí.Jediný na co jsem si vspoměl je že ten člověk to měl na vysočině a povídal že tam je skládaná převodovka do sily, ještě skusim vyměnit převodovku co jsem měl na předešlím formánku to mě nebude stát nic a čidlo teploty v saní taky mám a termostat koupím

Ty tady popisujes vymenu prevodovky jako bys menil zarovku ? ::) Snad s tim nejakej cas jezdis a vis kolik ti to toci na kterou rychlost ( prevodovou ) pri urcity tachometrovy rychlosti ne ?

Snad pokud to neni nejakej extrem, treba aby ti to netocilo na 5tku 4 000 ot/min pri 90 km tak asi tam problem neni ne ?
A to serizeni, to ti delal servis, nebo sis to delal sam ?? Nemam na mysli LPG, ale jak to popisujes, mas to spis jak stavebnici a asi konicka, nejak to postrada logiku ty tvoje kroky, ktery jsi uz podniknul a ktery hodlas podniknout ;-)

A kolik ti to opravdu zere ? Vis to vubec, nebo to delas jako vetsina, ze naberou za 100vku a pak doufaj ze nekam dojedou a nekdy si to i napisou, myslim kolik ze za tu 100vku ujeli :-D

A zere to vic plynu, nez jsi byl zvyklej, nebo to bere i z casti benzin ? Nebo to chlasta jen kdyz to jede ciste na benal ?
Delalo to uz od zacatku, nebo se najednou neco prihodilo ?

15 l / 130 km = 11,5 l / 100 km a to je dost...Ikdyz mezi nama, Forman me zral v prumeru 8,5 l / 100 km benzinu ( celorocne ) presne s timhle motorem, coz je taky dost, ale tak to proste bylo, podle me na tak velky a i pomerne tezky auto ( na svou dobu samozrejme ) zoufale malo vykonu .

Je pravda, ze jsem jezdil prevazne couracky do 10 km a tak to bylo porad se studenym motorem, na automatickej sytic...

No ono to s tou převodovkou být nemusí. Pokud to má sílu tak tomu nemusíš šlapat na krk, naopak musíš více přidávat. V tom bych to neviděl. Co se týká chcípání, ono si to může přisávat vzduch (obyčejně bývá prasklá hadice od posilovače) to si dělají otáčky co chtějí a lambda se z toho může zbláznit jak dorovnává směs. Jinak předstih se nastavuje na stroboskop a potom už se s tím nehýbe, ale to už psal Martin79 výše.