Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě automobilu pro studenta

Ahoj všem,
jsem student a sháním auto do 40 000 Kč na denní dojíždění do školy.
Objem motoru maximálně 1600 ccm.
A mám několik návrhů.
Buďto nějaký volkswagen golf III v dobrém stavu. Dají se sehnat bez problému a náhradní díly jsou levné.

Nebo škoda Fabia 1,2 například toto: http://auto.bazos.cz/inzerat/21802886/Fabia-SUPER- CENA--BEZ-EKODANE--32000-.php

A pak mě napadla ještě škoda felicie, takové klasické studentské vozítko v 1,3. Nějakou od roku 2000, která má najeto do 100 000 Km.

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/felicia/12 061945?goFrom=list

http://www.otomoto.cz/Skoda-Felicia-1-3LXI-20000.h tml?PriceFrom=10000&PriceTo=50000&TachoTo=100000&M adeYearFrom=2000&ContentTo=1500&Gear=1&NotDamaged= True&Fuel=1&CarModels%5b%5d=117_1933&source=carlis t#next

Co si o tom myslíte? Nebo by jste šli do úplně jiného auta? Potřebuji auto, který nebude každou chvíli v servisu. Prostě auto držáka s nízkou spotřebou. A také bych rád automobil, který už bude mít trošku pořešenou bezpečnost, což si u té felicie nejsem moc jistý.

Rád si přečtu jakékoliv návrhy, nabídky atd atd :-).

Já bych možná volil tu feldu v 1,3....sice je to už trošku morálně zastaralý ale poslouží to docela dobře.
Motor 1,3 bych volil určitě-nezničitelná jednotka,sežere prakticky jakýkoliv olej od 5W-40 do 15W-40,interval výměny je 15 000km-sice trošku hlučná a pomalá,ale pokud ti jde o to dlouho a bez problému jezdit tak je to dobrá volba....určitě bych bral až se systémem MPi ve verzi 50kw,pokud možno novou tvář-méně hnije

Fabia poslouží myslím že taky dobře,ale za 40 000kč to možná nebude v nijak moc dobrém stavu.....motor bych volil trošku jiný než 1,2.....buď 1,4 MPi(škodovácký)nebo 1,4 16V(koncernový),případně 1,9 SDi.....oproti felicii tam bude hlavně v zadu znatelně méně místa,výhodu má v lepší bezpečnosti,antikorozní ochraně a posilovači řízení který moc felicií 1,3 nemá

Když už feldu, tak bych kupoval 1,6 55kw s posilovačem, abs, airbagama a klimou ;-), a je celkem lhostejno, klik má najeto, já mám teď skoro 250tis a bez oprav, kamárd s ní nacoural úctyhodných 420tis, po nehodě už to neopravoval (čelně do sloupu). Tyhle motory jsou nezničitelný, otázka je jestli nejít do stejně motorizovanýho/starýho golfa, plechy jsou tam kvalitnější. Jinak tenhle motor se dával i do Octavií.

Nevím no,pokud chce auto pro studenta tak čím méně tam toho je tak tím lépe....vycházím z mojí zkušenosti,jsem student s příjmy docela na hraně a jsem rád že mám auto kde skoro nic není...ABS,airbagy,posilovač atd to docela často v takhle starých autech zlobí a opravy zařízení těchto typů nejsou zrovna nic laciného-díly z vrakoviště v tomto případě moc nepomůžou-za prvé jich je málo a za druhé jsou stejně na hraně životnosti
....420 tis to ještě nic moc není,náš motor z firemního formana který se rozpadl díky korozi na prach,po 550tis km ještě pohání jednu lehce upravenou škodu 120 bez jediného problému-kupujícímu jsme jej prodali jako najeto 150tis,lehce žral olej(výměna pryžových gufer ventilů)a výměna rozvodů-nic víc to nepotřebovalo.....tenhle motor jen tak něco neodrovná
Já teď mám 1,3 MPi 50kw...řve to jak prase,ten 1,6 je proti tomu daleko tišší a kultivovanější,ale už skoro 190tis a na motor se nemuselo nikdy máknout,otočit klíčem a jet-počítám že určitě daleko dříve se rozsype karoserie než motor

Celkově tady ty starší atmosferický motory vydržely fakt mraky kilometrů,to co se dělá dnes,experimenty typu TSi,si myslím že je tady ty starší motory přežijí třikrát

Ty seš taky jeden z těch, co na jednu stranu hledají studentský vozítko (Fabia Junior) a na druhou stranu nemůžeš odolat kočkolapům (BMW). Záleží na tobě, co preferuješ, jestli levnej provoz (včetně náhradních dílů), nebo fajnový svezení, se kterým můžeš machrovat před roštěnkama před diskotékou, však vykoupený vyšší spotřebou a rozhodně dražšíma náhradníma dílama. Ale osobně bych 20 let starý auto nebral, ať je to cokoliv.

Máš recht, ale nemusí to nutně tak dopadnout. I když je to auto 20 let staré, tak může ještě dalších třeba osm odkroutit, nejde to zobecnit. Ty brambory nevypadají na napadení tunerem vidlákem...
Díly na to nestojí až zase tolik a spoustu toho sežene po vrakárnách, byly (a jsou) jich ještě mraky. Opravy taky nebudou kdovíco složitého, před 20 lety se ještě auta dělaly v tomhle směru normální.
A taky nezapomínej na jednu věc - kvalita všeho jde dolů a dolů; tudíž dvacet let staré auto bude stran materiálu a technologie úplně jinde, než dnešní Fóbie. Pravda, ona technika není nikterak aktuální, ale to nevadí; naopak.
Osobně bych se toho nebál - jen 1,6 v bavoru bude chlastat trošku jinak než ve feldě, o tom není sporu.

V této cenové kategorii bych BMW určitě nevolil a už vůbec ne 1.6i je to nejhorší motor zkrátka to nejmenší co BMW nabízelo spotřeba leč je to malý motor po městě přes 10 litrů takže vyšší provozní náklady za takovou cenu bych počítal i s investicemi např. do přední nápravy apod. Sice sám BMW mám ale to je trochu jinde a hlavně to mám jako hobby na každodenní ježdění mám VW Polo 1.1 1992... Osobně bych volil buď Feldu, nebo Golfa..

Spíš mi to příjde, že se v tom BMW povozím luxusněji než v té feldě. Neřve to tolik, lépe to vypadá, lepší výbava, lépe to jede.
Být mnou by jste tedy spíš šli do té fabky? Pokud se povede nějakou vhodnou sehnat, jdu do ní na 100%, bez nějakého rozmýšlení.

Navrhly by jste nějaký levný automobil, se kterým třeba máte vlastní zkušenost? Denně s tím najezdím přes 50km, proto bych rád trošku pohodlnější automobil, do kterého člověk zapadne, což to BMW podle mě je.
Je mi to jasné, na to že nemám peníze, mám vysoké nároky. No třeba Vás něco napadne a pomůžete mi s výběrem.

Nahrkáno 260 tisíc, omačkaný zadek.No nevím, nevím.To bude trochu vyhoněný.Že by někdo udělal spojku, brzdy a zadní tlumiče a pak to prodával za tyhle peníze?Spojka 3000, kotouč 1200, buben 800, destičky 800, pakny 1000, tlumiče 3000......+práce.Vycházím z průměrných cen v kelly.

Ten zadek je kosmetika. Maximálně to bude zevnitř po čase reznout. Spojka, kotouče etc. - imho to znamená, že se to muselo vyměnit, protože se to rozpadlo. Nemusí to být dělané před prodejem. Spojka a tlumiče - jezdilo to hodně naložený na krev. Kotouče - spotřebák, zřejmě byly měněny víckrát jak jednou.

Kup si feldu, klidně i 1,3, nejlépe na inzerát a ne z bazaru, na stav km moc nekoukej, hlavně koukej na stav karoserie, nejlépe zesílenou 98 a výš. Moc bych nevěřil inzerátum, kde vyprávějí co všechno je nový, radši koupím auto do 20tis a zbytek dát do oprav a víš co tam maš. Sám jsem feldu 1,3MPi 50kW měl a jezdil jsem s ní taky do školy v 5 lidech a v pohode spotřeba do 7,5l/100km. Běžnou údržbu zvládneš i sám, jako výměnu oleje, filtry atd. Nevim na jak dlouho auto plánuješ mít, já jsem si myslel tak šest let a byly z toho asi tři a teď mam fabii 1,4 16V 74 kW a mohu říct že bych se k feldě hned vrátil. Prostě je to hodně jednoduchý a troufám si říct i spolehlivý auto.

Zdravím po delší době. Po všem možném pročítání, zkoumání a hloubání jsem nakonec dostal inspiraci tady na poradně.

Nějaký studentík taky shání auto a navrhl Mitsubishi colt. To auto hned jak sem viděl mě okouzlilo, nádherné, oroginální, nevídané.
Tak jsem koukal na recenze (výborné), videa (nádhera), spotřeba (bomba). Nenašel jsem jedinou recenzi kdy by si někdo na toto auto stěžoval. Nyní mám vyhlídnutou jednu nádhernou 1,3 - 55kW, ročník 98. Servo, 4x airbag. Okna manual, zrcátka taktéž a bez klimošky. Usoudil jsem, že to je pro mě naprosto zbytečné. Okýnka si zvládnu stáhnout sám, klimatizaci nepotřebuju (zjistil jsem, že zvišuje spotřebu, což je pro mě celkem paradox), zrcátka? Pro mě naprosto zbytečné.
A pak dají se sehnat kolem 30 000 Kč, což znamená, že mi tam pořád zůstává značná rezerva... Mám nějakých 50 000 Kč, tedy může projít bez problému servisem a já se snad i doplatím...
Hledám u sokromníků ne v bazarech, pročetl jsem snad stovky stránek o tom jak se vyhnout podvodu, co všechno a jak by mělo fungovat. Je mi jasné že u auta za 30 000 Kč, nemohu čekat žádné zázraky, ale podle recenzí jsou tato auta opravdu velicí držáci, kteří jsou nad míru spolehlivý a velmi mrštní. No a potom je to Japonec a to je prostě značka...

Ohledně náhradních dílů je to o něco horší než u golfu, ale nijak závratně. O to jich snad budu potřebovat méně. Pár aut jsme už objeli, jen tak nezávazně a mám i nějakou tu micinu vytypovanou.
Tak uvidíme jak to dopadne, až to bude vložím sem fotky. Nedovedete si představit jak se těšim :-)