Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žárovka jawa čz 125/355

Dobrý den mám v motorce v předním světle žárovku 6V 35/35W (stejná je u pionýra akorát u pionýra je 6V 25/25W) ale zdá se mi že to málo svítí a chtěl bych se zeptat jestli bych tam nemohl dát halogenovou žárovku 6v 25/25W nebo spíš jestli by to víc svítilo než ta co tam je ted. Je to žárovka s koncovkou BA20D. Díky

Jestli si dobře vzpomínám, jedná se o tzv."malou kývačku" (oválný přepínač na nádrži, 4 polohy, ampérmetr, po 1.dubnu 1958 se montuje "bošárna" na krytu světla). Tam má být žárovka 6V 25/25W. Proto ta 35W žárovka svítí méně - přetěžuje dynamo a nemá dostatečné napětí. Dynamo je 45W, tak počítejte: hlavní světlo u vás 35W, přední parkovačka 4W, koncové světlo 5W a zapalování - odhaduji 10W = cca 54W - a to občas brzdíte (15W), nebo nemáte největší otáčky, občas si "cucne" i slabší baterie. Změřte voltmetrem napětí na žárovce, na baterii a porovnejte si, že napětí má být mezi 6,6 až 6,8V při zatížení, 7,5 až 8V naprázdno - bez světel a s plně nabitým akumulátorem.

ano je to ta starší kyvačka s spínačkou na nádrži. KDysi jsem napětí s plnou baterií na volnoběh měřil bylo to okolo 6.9V po přidání plynu asi 7.8V a po rozsvícení žárovek na volnoběh asi 6.2V a po přidání plynu asi 7.2V. Ale já bych tam chtěl spíš dát tu halogenku 6V 25/25W což si myslil že by bylo rozhodně lepší než ta co tam je ted ale nevim jestli by to na tu halogenku nesvítilo ještě mín hlavně o to mi jde :-)http://www.jawadily.cz/halogenova-zarovka-6v-25-25 w,-ba20d,3966.html něco takového jsem myslel.

Halogenkou si moc nepomůžeš. Když se koukneš do světla, tak sice svítí víc, ale má jiný rozložení světla a ta parabola neni na halogen stavěná. Měl jsem 35W halogen BA20d ve světle a oproti normální 35W žárovce žádnej pokrok. Potkávačky svítily stejně, ale dálkový svítily bídně ( skoro stejně jako potkávačky, světlo rozplizlý po velký ploše silnice ). Dálkový u normální žárovky mi svítí hodně na jedno místo přesně přede mně a to mi vyhovuje víc.
Nemáš zevnitř oloupanou nebo vyrezlou parabolu?

Jo a dobíjí ti to dobře, ale pokud máš jen 45W dynamo tak na silnější žárovku zapoměň. Leda sehnat třeba 75W dynamo z čezety a novějších jaw. Nebo koupit bezkontaktní zapalování VAPE, to vyrábí asi 130W, sehnat parabolu na halogen, dát tam 65W žárovku a budeš svítit jak auto. Jenže VAPE stojí 3500Kč.

Tak trochu OT: Mám ČZ175 477/7 a občas jsem měl problém, když jsem ubral plyn, abych zabrzdil motorem nebo třeba zastavil před křižovatkou a měl zapnuté světlo (což se teď musí furt), tak se světlo napájelo z baterky a vybilo ji. Teď hlavní světlo spínám přes relé, že svítí jen z dynama. Když otáčky motoru nestačí na to, aby dynamo dodávalo proud a elektroinstalace se napájí z baterky, svítí mi v reflektoru jen malá žárovička. Asi to není zcela podle předpisu, ale aspoň mi motorka nechcípá uprostřed křižovatky, což se mi dřív občas stávalo. Jak to řeší jiní motocyklisté (motorkáři asi nemají problém, ti mají baterku s dostatečnou kapacitou)?

Já mám akumulátor varta 6V 12Ah a normálně když rozsvítim světla tak na volnoběh bezproblémů utáhne sice světla svítí trošku mín než na vysoký otáčky ale jinak nechcípá to jednou jsem to schválně takhle nechat běžet jen na volnoběh asi 2 hodiny a furt to běželo nechcíplo to :-)