Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem žárovka jawa čz 125/355

Dobrý den mám v motorce v předním světle žárovku 6V 35/35W (stejná je u pionýra akorát u pionýra je 6V 25/25W) ale zdá se mi že to málo svítí a chtěl bych se zeptat jestli bych tam nemohl dát halogenovou žárovku 6v 25/25W nebo spíš jestli by to víc svítilo než ta co tam je ted. Je to žárovka s koncovkou BA20D. Díky

Tak trochu OT: Mám ČZ175 477/7 a občas jsem měl problém, když jsem ubral plyn, abych zabrzdil motorem nebo třeba zastavil před křižovatkou a měl zapnuté světlo (což se teď musí furt), tak se světlo napájelo z baterky a vybilo ji. Teď hlavní světlo spínám přes relé, že svítí jen z dynama. Když otáčky motoru nestačí na to, aby dynamo dodávalo proud a elektroinstalace se napájí z baterky, svítí mi v reflektoru jen malá žárovička. Asi to není zcela podle předpisu, ale aspoň mi motorka nechcípá uprostřed křižovatky, což se mi dřív občas stávalo. Jak to řeší jiní motocyklisté (motorkáři asi nemají problém, ti mají baterku s dostatečnou kapacitou)?

Já mám akumulátor varta 6V 12Ah a normálně když rozsvítim světla tak na volnoběh bezproblémů utáhne sice světla svítí trošku mín než na vysoký otáčky ale jinak nechcípá to jednou jsem to schválně takhle nechat běžet jen na volnoběh asi 2 hodiny a furt to běželo nechcíplo to :-)