Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhnutí zdi přichladném počasí

Dobrý den, v ložnici nám vlhne roh. Je na severní straně a otevřený. Zřejmě jde o nejchladnější místo a sráží se zde páry. Zeď jsme zateplili bohužel situace je stejná a to už teď při teplotách +5 co pak v zimě. Větráme několikrát deně , topíme , ale ráno je to vždy stejné. Prosím o jakoukoli radu či zkušenost. Termo nátěr či jiné řešení. Jo, okna nová plast. Moc díky za názor.

Taky mam tento problem po rekonstrukci byvaleho obchodu na rodinny domek. Je zajimave ze kdyz nekomu vlhne roh ci zed diky tepelnemu mostu tak se doporucuje zatepleni trebas,tady je ukazka toho ze to take nemusi pomoci. Nastesti nam to dela pod bodem mrazu cca -5 c. To same kdyz se doporucuje s problemy plisni na zdivu vetrat(coz okna mame do podzimu rozvalena kazdy den) nepomaha to! Tak nevim nevim. Ja vam nepomohu,vim ze to cloveka neustale depta,toto je velice choulostive tema a jeste vetsi problem je odstraneni pricin. Drzim palce at problem odstranite. Jsem zvedav na doporuceni odborniku v kladnem smyslu.

Lenze ono zalezi aj ako a cim zateplili. Mozno zateplili len nejakym tenkym polystyrenom, pricom to urobili aj technologicky uplne zle, co ja viem, nepozname ziadne podrobnosti, mozme len hadat. Takze toto by som nepovazoval za ukazku toho ze zateplenie nemusi pomoct.

Něco je prostě špatně. To je nezpochybnitelný fakt.

Těch 10 cm vyšlo z výpočtu nebo jste si jen řekli že dáte desítku a hotovo? Vzhledem k dnešním trendům je to docela málo. Z jakého materiálu je zdivo a jakou má tloušťku? Není venku nějaký kritický detail který by mohl být příčinou? Docela by mně zajímala fotka zvenčí.

Zdi jsou cihlové 45 cm , dům je z roku 1959. Je fakt, že výpočet se neprováděl, spíše doporučení , 10ka postačí. Zřejmě bude potíž i v oknech které těsní "až příliš" vyzkouším mikroventilaci sic jsou na ni názory různé. Myslím , že v zimě máme v domě obecně vyšší vlhkost ještě jsem to neměřil ale jo to poznat . Holt 4 lidi ,vaření, květiny atd. Každopádně díky za komentáře , řešení zřejmě nebude jen tak.

BINGO! Takže jsme u toho. Příčinou je vlastní hloupost a důsledek se dostavil!

Přitom stačilo málo. Před bezhlavým zateplováním podle doporučení "na hubu" najít a prostudovat běžně dostupné informace, např. Návrh obvodové stěny s vnějším tepelněizolačním kompozitním systémem. Jasná a přehledná tabulka ze které je na první pohled zcela zřejmé, že na 450 mm plné cihly 100 izolantu nestačí. Žlutá je dobrá, ale až zelené hodnoty mají smysl při vynaložení nemalých finančních prostředků.
Ve Vašem případě bohužel došlo krom vyhozených peněz k posunutí rosného bodu takže kondenzace a vlhnutí zdi se projevuje více a dříve než tomu bylo dosud. Každopádně začněte kalkulovat s doteplením.

Je to asi standardní situace, řekl bych syndrom chladného rohu. Já to nakonec vyřešil tak, že jsem si koupil pokojový ventilátor a programovatelný spinač. Časy sepnutí ventilátoru bez topení, obráceného ve vzdálenosti asi jednoho metru k vlhnoucí zdi, jsem nařídil na 5. - 7. hodinu, pak na 11. - 13. hodinu a na 17. - 19. hodinu, a mám od vlhnutí stěny v rohu pokoje vystaráno. Kynčl

my máme podobný problém, ale vzhledem k tomu, že bydlíme v hrázděném chalupě, zdá se mi řešení zateplení polystyrénem poněkud neestetické - řešíme to všelijak - větráním, topením s ventilátorem, větší mezerou mezi zdí a nábytkem.. ovšem také bych raději nalezl nějaké ideálnější řešení

Jojo, taky o tom uvažuju , ale zřejmě jsem to trochu podělal s tím zateplením jak kolega výše vcelku jasně vysvětlil tak to budu řešit posléze i zvenku. Na ty barvy jsem se díval, cenově je to myslím 5kg kybl za necelý 2000,- což by stačilo , zatím hledám různý diskuse jestli to fakt funguje. Možná to prubnu a uvidíme. Horší to snad nebude.

Jo taky jsem to už prostudoval, smutný , ale aspoň víme na čem jsme. Pravda bude , že nátěry budou spíše protikondenzační jak izolující , což by mohlo něco pořešit , nicméně chce to řešení zgruntu a ne napůl. Já už mám celkem jasno , zjara doteplím tak aby to bylo košer a hotovo. Bohužel v případě hrázděné chalupy to bude horší. Každopádně děkuji všem přispivatelům do diskuse a radím ,informujte se ,studujte vše dostupné a pak konejte , vyhnete se zbytečným problémům a vyhozeným penězům.