Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se ovládá šroubení radiátoru

Dobré odpoledne,
hanba mě fackuje a pohodlnost velí se zeptat zkušených, než si vypustím radiátory na zem.
Potřebuji odmontovat radiátor kvůli obkládání a jak tak obhlížím šroubení radiátoru, tak nabývám dojmu, že toto šroubení mi dovolí zastavit vodu do radiátoru a vypustit z něj vodu, aniž bych byl donucen přestat topit (následně pak mohu i bez namontovaného radiátoru vesele topit).
[img=/file/view/1817-radiator-jpg]http://kutilska.poradna.net/file/view/1817-radiato r-jpg[/img]

Domnívám se, že otáčením toho černého (nebo té mosazné matice?) se zavře přívod i odtok vody a následně povolením velkého šroubu koukajícího z bílých plechů vypustím obsah radiátoru. Je tomu tak a nebo to šroubení nemá takovou funkci?

Děkuji.

Dobrý den, sice neznám tento ventil, ale skusil bych to zatáhnout a trochu vypustit vodu z radiátoru. Pokud Vám při vypouštění neklesne tlak v otopné soustavě ( na manometru u kotle), je to známka toho, že trubky jsou uzavřené a vy vypustíte jen radiátor, který bude možné odšroubovat.