Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štuky

Dobrý den,
V domě mám v současné době hotové hrubé omítky a dopředu jsem si pozval jednu firmu ohledně finálních betonů. Pán z ní mi řekl, že beton se dělá až když jsou štuky. Když jsem si ale pro porovnání cen pozval druhou firmu a jejímu zástupci jsem sdělil, že než by přišel na řadu beton, tak štuky budou hotové, tak se divil proč, že ty se dělají až po betonech. Takže mám z těchto dvou návštěv rozpor a potřeboval bych poradit, jaký je správný postup. děkuji

V podstatě je to z konstrukčních důvodů jedno, ale správně je za a), tj. nejdřív štuk a potom beton. Už na školách nás to učili, takže by to měl každý stavař vědět.

A důvod? Praktický a estetický.

1. Po dokončení štuků se můžou v podstatě dělat druhý den betony, obráceně si počkáte aspoň 2 týdny
2. V případě správného postupu můžete po vyschnutí podlah ihned malovat a dělat čisté podlahy, beton bude čistý, bez zbytků malty a znečištění
3. Je dost těžké poctivě rozfilcovat štuk u podlahy a vznikají různé náběhy a fabiony a nerovnosti.
4. Můžou být ještě další důvody - např. můžete již částečně kompletovat, pokud potřebujete.

Jinak se nic nestane pokud to bude obráceně, ale většinou si přiděláte práci.

po betonu se da druhy den chodit, beton se da proti znecisteni zakryt, je to dokonce vyhodnejsi, pac ho udrzim vlhky a lepe vyzraje, kdyz je nekdo liny, nebo lempl a neumi zafilcovat do rohu nebudu komentovat, videl jsem dost betonu, ktery se musel v rozich a koutech odsekavat, aby se nemusela pokladat podlaha 3cm od zdi

No vidět někoho, jak mi druhý den běhá po čerstvých betonových podlahách, natož omítkáři s lešením, tak ta firma letí, až za hranice města.

Ta nerovnost štuků u podlahy je zkušenost a nemusi to být zrovna lemplovství. Ty náběhy tam zkrátka vznikají. Je trochu rozdíl v technologii rovnání a hlazení betonu a štuku.

A argumenty stylu, co kdo viděl? BTW já zase viděl betony pod PVC plácané uhelkou. :-)