Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestupek na zákazu stání - B29

Zdravím, mám dotaz. Stál jsem na B29 byla to chvilka, ale když jsem přišel měl jsem za stěračem vypsaný bloček že se mám dostavit na MP podat vysvětlení. Dá se dnes ešte odvolat na osobu blízkou nebo se jinak vykroutit? Díky za odpověď

Změna předmětu, původně: Prestupek B29 (sHpy00n)

Dá se dnes ešte odvolat na osobu blízkou nebo se jinak vykroutit?

Jednou si něco udělal, tak si to musíš zodpovědět. Hrozný kam ten svět spěje... Ale jinak ano, osoba blízká bude fungovat až do ledna 2013, ale je to prostě hnus se takhle vymlouvat a lhát, když jsi to udělal a ještě u toho nechal chytit, za blbost se prostě platí.

Počkej, až půjdeš podávat vysvětlení (strávíš tím půl dne), že jsi jel ve tři ráno prázdným tunelem 77 km/h místo 70 km/h... Ta do nebe volající společenská nebezpečnost! Těch matek s kočárky a cyklistů, které jsi tam ohrozil!
S velkou radostí za to vytlačíš litr? Já teda ne a dojnou krávu státu dělat nemíním. A nejsem sám, viz níže.

Stáčíš debatu jinam. Základ je, chovat se tak, abych nemusel být trestaný. A když už se nějak proviním, měl bych umět trest přijmout. A ne vymýšlet, jak se z toho vyvléknout...

Na udržení rychlosti ti stačí občas mrknout na tachometr. Ty kecy o tom, jak snaha udržet povolenou rychlost rovná se nespustit oči z tachometru a nesledovat nic jiného, je fakt jen mimo. To ví každý, kdo řídí...

Pro toho, kdo je neschopný udržet stálou rychlost existují např. tempomaty, omezovače, navigace.

Jen mám trochu cti a sebeúcty ;-).
Neříkám, že nikdy nic neporušuju, ale když už, tak to dělám tak, aby mne při tom nikdo nenačapal a když už, tak se k tomu postavím čelem. Výmluva na osobu blízkou - stejně všichni vědí kdo to byl, skoro v 50% případů "chycení" se na to lidi vymlouvaj, už se těšim až to zruší. Nějaká stovka pokuty, to je toho, za kraviny se platí. A mnohdy může být člověk rád, že jen takhle.

Já už jsem to tu řešil někdy v dubnu (stále nic nepřišlo). Když udělám to, co nedávno jeden šílenec v Hloubětíně- všichni se táhneme 30, jsou tam kamery, on nás objede 50 a kamera ho vyfotila, tak to beru. Ale takový to stání za křovím a stacionární radary pomalu na stejný tyči jako začátek vesnice, to mě vytáčí.

Kolegyně měla stejný problém. Okamžitě ten den zašla na služebnu aby podala vysvětlení. Samotný sloužící strážník ji sám navedl na osobu blízkou. Rozmluva prý vypadala nějak takhle:
"... paní, máte dvě možnosti. Buď jste to auto zaparkovala na modré zóně vy, nebo někdo z vaší rodiny. Tak jak to bylo?"
"No, zaparkovala jsem tam já. Víte musela jsem..."
"Hmm, tak ještě jednou. Zaparkovala jste na modré zóně vy, nebo někdo z vaší rodiny?"
"Aha. No víte, já jsem to auto vlastně půjčila..."

Záleží na koho narazíš a jak arogantně se budeš chovat.

Dá se dnes ešte odvolat na osobu blízkou nebo se jinak vykroutit? Díky za odpověď

Samozřejmě. Městapo je povinno tě před požadovaným podáním vysvětlení poučit o důvodech, pro které nejsi povinen jim toto vysvětlení poskytnout. Nech se poučit a sděl jim, že s ohledem na ustanovení paragrafu ... (je napsaný v tom poučení) jim toto vysvětlení odmítáš podat a tečka. Slovní spojení "osoba blízká" vůbec nepoužívej.
Alternativně lze použít další - vozdilo do zákazu odstavil Mbebebe Umembe, trvalým pobytem Harrare, Zimbabwe. A milý orgáne, tato osoba nechť ti podá vysvětlení, neb v té době vozidlo řídila. A adresa? Pobyt? To nejsi povinen zkoumat, půjčuješ-li někomu vozdilo.

Chtěl jsem napsat hned, ale čestnost odpovídajících mě dojala k slzám a nechtěl jsem si pomočit slzami klávesnici.
Kde byli oni ochránci veřejného pořádku, když v naší ulici vykrádali auta? Kde stojí, když vlivem opravy hlavního tahu jsou totálně ucpané křižovatky...a tak bych mohl pokračovat. Jak je možné, že motoristé, coby dojné krávy financují kdeco od daní po přes povinné kontroly aut i zdraví po přirážky k pohonným hmotám, nemají kde zaparkovat?
A obrat "mám čest a sebeúctu, proto páchám přestupky tak, aby mě nechytili", je výrokem roku.:-D
Možná, že by prošla i varianta - náhlá kolika která mě donutila opustit vozidlo, zapříčiněná konzumací bramborového salátu z hypermarketu. Popsal by studený pot, bolest břicha, dvojí vidění, barva a konzistence stolice by byla vhodná. Po návratu z WC z místního hostince jsem požádal kolemjdoucího pána, aby mé vozidlo řádně zaparkoval. To musí hnout s každou policistkou.;-)

Jak je možné, že motoristé ... nemají kde zaparkovat?

Nebo jsou nehorázně líní. Než aby zaparkovali ve vedlejší ulici a došli pár metrů k okýnku, kde prodávají čerstvej chleba, tak zarazí auto přímo u toho okna, zablokují provoz v jednom směru prakticky v nejužším místě jediné příjezdové komunikace na sídliště a ještě drze použijí českej ohlašovák "přijdu hned", tj. výstražný blinkry. A rovnou za značkou zákazu zastavení. Bohužel, tady městapo člověk neuvidí, mají plný ruce práce s nasazováním botiček v centru, aby náhodou nějakej zločinec nedostal odvahu nekoupit si minimální hodinovej parkovací lístek, když si chce jen vybrat prachy z bankomatu (záležtost na dvě minuty).

Jsou to dvě strany mince. Když někdo dostane botu u přeplněnýho parkoviště u špitálu, tak též nesouhlasím s buzerací výběrčích pokut, ovšem i ten parkující musí mít ohled a nestrčit to bezhlavě kamkoliv ho napadne.

Skoro pokaždé při nákupech se přesvědčuju o tom, že čím dražší auto, tím arogantnější debil sedí za volantem. U obchoďáku parkoviště jak kráva, víc jak z půlky prázdný, ale to luxusní SUV předevčírem a to Audi dnes to museli narvat přímo před vchod (parkovací chlívky začínaly asi o dva metry vedle). Nic jinýho, než zmrdi, těm bych ty pokuty vyloženě přál. Jenže takový mají jiný páčky, platíme to my, volové, kteří nemají ty správný kamarády na správných místech.

Než aby zaparkovali ve vedlejší ulici...

Copak botičky ale jmelí! :-)
Tedy chci říct, když je někdo línej a zaparkuje ti za vozem, takže nemůžeš odjet a jsou 3h ráno a musíš do práce... Máš asi tak tři možnosti:
1. Troubit jako debil.
2. Volat odtahovku jako debil.
3. Nebejt línej a parkovat pro jistotu jinde jako debil.

PS. U nás, hošani s velkou sílou v pravé noze, parkují přímo na chodníku nebo v zatáčce, kde kolem něj neprojede autobus MHD. Takže řidič MHD dělá chvíli hrdinu a dodržuje předpis ale po 5min. to nevydrží (má mít zaslouženou pauzu)a pustí lidi ven. Tím ale riskuje, že si někdo rozbije při vystupování ústa nebo tlamodržku a bude ho žalovat. :puff:

Stál jsi tam podle svého mínění proto, abys naložil, nebo vyložil zboží, nebo aby nastoupily/vystoupily osoby? Potom jsi se choval přesně podle Zákona. Když nakládáš a nezvládněš to donést najednou, tak vozidlo uzamkneš a zabezpečíš v rámci intencí Zákona a jdeš pro další várku nákladu, ne? Doklady a placení jsi samozřejmě vyřídil předem a až potom přistavil vozidlo ajen nosíš, ne? Osoba blízká ti sice mohla pomáhat, ale proto, aby Ti hlídala odemčené auto a hlásala cajtům, že pořád ještě nakládáš, proto ji s sebou vozit nebudeš, ne? Proto to po Tobě chtějí vysvětlit, ne rovnou vyřešit přestupek, protože není jasné, zda se nějaký stal - jsi maximálně podezřelý ze spáchání přestupku a to Ti musí sdělit, stejně jako poučení :-).
Pro moralisty - plně souhlasím s předešlými názory přispěvatelů, kteří poukazují na státní a obecní "výběčí pokutovného", kteří pro regulaci, bezpečnost a usnadnění dopravy nedělají zhola nic, protože jejich jediným úkolem a hodnotícím osobním kriteriem, je další zisk do nikým nekontrolovaných, polosoukromých kas.]:(

Tato značka má vysvětlení, že na tom místě můžeš zastavit za účelem vyložení osob popř. nákupu a odjet. Již si nepamatuji toleranci doby nutné k vyložení a odjetí, ale snad se mělo jednat do tří minut. To by měli uznat, otázka je jestli nestáli opodál a čas měřili. Jinak značka zákazu zastavení je jasná, je na ni červený kříž.

Stání- znamená uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba pro zastavení - doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodleném naložení nebo složení nákladu.
Výklad termínu stání je velmi volný......

A to je právě ten problém, který napomáhá bordelu v tom našem Absurdistánu. Zákony a různé vyhlášky (všeobecně) jsou u nás formulovány tak "srozumitelně a profesionálně", že si je lze vyložit několika různými způsoby. V konečném důsledku to vypadá tak, že na jednom úřadě ti něco baba schválí, a stejnou věc na jiném úřadě smetou ze stolu 3-[

Nedávno jsem viděl starou kriminálku, kde policista ukazuje řidiči na zákazu stání otevřenou dlaň, čili 5 minut. Oni to klenotnictví vopravdu vykradli za chvilku, takže všechno bylo v pořádku. Policajt byl spokojenej a lupiči taky.
Lidi by se k sobě měli chovat ohleduplně a bylo by dobře. :-D