Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Radiátor

Dobrý den chtěl bych se zeptat,mám ještě starý trobkový radiátor .. měří asi 120-150 cm,a sehnal jsem mosazný 20 člankový .. mám velkou místnost asi 6x3 metry .. myslíte že ten nový mosazný vytopí .. víc jak ten starý klasicky trubkový? .. jestli to mmá smysl měnit .. díky za radu :-))

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Nemám potuchy, jak vypadá "trobkový radiátor". Fotka by nebyla? To je taková ta zduřelá roura obalen…
Filuta 26.09.2012 01:24
Filuta
Nechápu tu nemístnou ironii, tato tělesa se tehdy běžně vyráběla pro sklepy, garáže, chodby a tak po… nový
z vysočiny 29.09.2012 13:24
z vysočiny
Jako topné teleso je to totálni nesmysl. Schopnost odevzdat teplo do prostoru více jak mizerná, hmot… nový
Joseph 29.09.2012 20:00
Joseph
Myslím, že tazatel má na mysli radu o výměně radiátoru starý za starý, ale možná lepší, tedy: 1 - ne… poslední
mirektatra 30.09.2012 04:41
mirektatra

Nechápu tu nemístnou ironii, tato tělesa se tehdy běžně vyráběla pro sklepy, garáže, chodby a tak podobně, zvládl to zručnější řemeslník, dokázal i podle zkušeností odhadnout velikost. U sváru je nejpodstatnější, aby netekl, a ne nějaká nerovnost, těleso mělo dlouhou životnost a bezchybně fungovalo i v samotížných rozvodech bez čerpadla, což u moderních těles se slabým přívodem vody není vždy zaručeno.
Ale k věci : nejlépe před nákupem je nejjednoduší konzultovat s odborníkem, jinak při nákupu tělesa k tomu bývá dodávan návod s uvedeným výkonem, ten je třeba volit podle plochy nebo kubatury místnosti.

Jako topné teleso je to totálni nesmysl. Schopnost odevzdat teplo do prostoru více jak mizerná, hmotnost obrovská, estetika hrúza.

Vytopit s tím cokoli vyžaduje dodávat topnú vodu o vysoké teplote co zvyšuje stráty.

Ospravedlnení k užití nečeho podobného, jedine, když se jako zdroj užíva odpadní teplo nejakého technologického procesu v prúmyslu.

Myslím, že tazatel má na mysli radu o výměně radiátoru starý za starý, ale možná lepší, tedy:
1 - nemá ani k jednomu žádnou dokundamentaci výrobce
2 - nezbývá, než porovnat jejich teplosměnnou plochu. A protože to zvládne školák, pověřil bych zodpovědné dítko, aby tu pracnou věc vyřešilo za vhodný úplateček za mne. Musí se prostě sečíst veškeré povrchy topného tělesa a potom oba součty porovnat. Ten, který je větší, má větší teplosměnnou plochu a tedy i výkon. Z tabulek dnešních výrobců vizuálně podobných topných těles se potom dá porovnáním teplosměnných ploch dosti přesně odvodit i výkon radiátoru při různých teplotách topné vody. Bez počítání :-).

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru