Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Radiátor

Dobrý den chtěl bych se zeptat,mám ještě starý trobkový radiátor .. měří asi 120-150 cm,a sehnal jsem mosazný 20 člankový .. mám velkou místnost asi 6x3 metry .. myslíte že ten nový mosazný vytopí .. víc jak ten starý klasicky trubkový? .. jestli to mmá smysl měnit .. díky za radu :-))

Myslím, že tazatel má na mysli radu o výměně radiátoru starý za starý, ale možná lepší, tedy:
1 - nemá ani k jednomu žádnou dokundamentaci výrobce
2 - nezbývá, než porovnat jejich teplosměnnou plochu. A protože to zvládne školák, pověřil bych zodpovědné dítko, aby tu pracnou věc vyřešilo za vhodný úplateček za mne. Musí se prostě sečíst veškeré povrchy topného tělesa a potom oba součty porovnat. Ten, který je větší, má větší teplosměnnou plochu a tedy i výkon. Z tabulek dnešních výrobců vizuálně podobných topných těles se potom dá porovnáním teplosměnných ploch dosti přesně odvodit i výkon radiátoru při různých teplotách topné vody. Bez počítání :-).