Z firmy mi volali niekokoľkrát. Podotýkam jednali veľmi slušne, na rozdiel od pripadu z minulých rokov, kde mi v telefóne nadávali a vyhrážali sa súdmi (šlo o 2 firmy, ktoré boli v spore), empaticky az s nádychom veď pomožte, vidíte, že nám ubližujú. Že či by sme nezmazali vlákno, lebo ich silne poškodzuje. No možno by sme aj zmazali, keby sa neudiali nasledovné veci. Šlo hlavne o provokáciu usera BlankaH, ktorý ma vo vlákne viacero príspevkov a podprahovo sa pokúša ovplyňovať nespokojných zákazníkov. Čoho je moc to je moc....a tak vznikol tento článok.
Přejít na článek
1. U proudového chrániče jsou definovány jednak vybavovací proud a jednak rychlost vybavení a (dodatek) maximální přerušovaný proud (zatížitelnost kontaktů).
2. Ovšem typ chrániče, o který se v takových rozvodech jedná, se dnes kombinuje s jističem.
Buď lze celý rozvod chránit celý jedním chráničem - krajně nepraktické, nebo jednotlivé větve samostatně...
Mně jde právě o tu maximální zatížitelnost. Dimenzuje se to na případ plného zatížení všech napojených větví, nebo se určuje jiná hodnota?
Jedná se o ochranný prvek, který má nastarosti bezpečnost budoucích uživatelů. Doporučuji proto při jeho stanovení kontaktovat odborníka, ale dimenzování pracovního proudu chrániče vychází z předřazeného jistícího prvku. Je-li tedy chránič umístěn na vstupu do podružného bytového rozvaděče, je dimenzován podle předcházejícího jističe, tedy například jističe před elektroměrem. Je-li to 3x25A, potom chránič bude mít pracovní proud nejméně 25A a vybavovací proud /0,XX A, podle předpisu o ochranách, například 0,03A...
Děkuji za vyčerpávající odpověď.