Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jawa čz 125/355 olej

Dobrý den onehdá jsem přešel na své motorce z M2T na mogul TSF ale zdá se mi že to dost kouří a tak se ptám kolik mám dávat oleje? Naposledy jsem to zředil 1:33 a myslim že ho tam je hodně ale zase abych ho tam nedával málo a abych to nepřidřel díky :-)

Tr- dobry vtip. pokud pist na jehlach tak 1:40 pokud bronz futro 1:33 jinak plati pomer dany vyrobcem motocyklu nikoli nejake domnenky. tsf naprosto ok olej usady vubec nereste pokud motor jde dobre. bez dekarbonizace mam na 634 nejaky ctyricet tis stridave m2t m6a tsf a ted ts.

No záleží, jak na tom motor je. Obecně se dá říci, jak se jednou stroj naučí na daný olej, tak bez kontroly jeho stavu či menší renovace není moc bezpečné používat jiný olej a to je fakt, to nemůže nikdo vyvrátit. Jinak jak jsem již psal jinde, tak kamarád co renovuje moto, tak motor po GO zajíždí a pak provozuje na olej Husquarna pro 2T motory v poměru 1:50 s N95 a Jawa si jenom chrochtá, nekouří, maže, svíčka krásně čistá, výfuk čistý, klidný chod a hlavně super jízda. Ale motor musí být připraven a ok.:-)

Zdravím, no prostě moderní oleje, mají více méně jiný základ než M2T a více čistí motor. Takže pokud je motor zanešen, mají tendenci ho po čase trochu vyčistit, ale v případě velkého zakarbonování je uvolnění karbonu pro motor konec. Buď ztratí část výkonu, nebo se zadře, takže nový lepší olej do staré moto dávat jen po odkarbonování či po GO motoru.

jak jsem řekl - můžete to nějak dokázat? protože já to vyvrátit nemohu - stačí jeden zdokumentovaný konkrétní případ jak někdo u 2T stroje zadřel po změně na jiný olej :) jedním klukem od motorek mi bylo řečeno, že zadření vlivem rozpuštění úsad je u 2T blbost - když už se něco uvolní, všechno prý vyletí výfukem - ale jak říkám - no tohle vám vlastně dokázat mohu, protože za těch 14let míchání olejů jsem nezadřel..

Karbon se tvoří na pístu, ve výfuk kanálu a tlumiči, nikde jinde, maximálně se ukládá okolo kroužků pokud jsou vyčochtaný a samozřejmě na svíci když je t.zv. "studená". Poznalo se to na výkonu. Nikdy se motor nezadřel při správném míchacím poměru. Stalo se to tehdy když bylo ve směsi málo! Ve svých pionýrských letech jsem do směsi přiléval ricin a méně normál oleje a to byl jen jeden druh. Dnešní oleje jsou na daleko vyšší úrovní jak dříve proto je poměr míchání vyšší než dříve nehledě k tomu, že obsahují detergenty proti kouřivosti a úsadám.