Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jawa čz 125/355 olej

Dobrý den onehdá jsem přešel na své motorce z M2T na mogul TSF ale zdá se mi že to dost kouří a tak se ptám kolik mám dávat oleje? Naposledy jsem to zředil 1:33 a myslim že ho tam je hodně ale zase abych ho tam nedával málo a abych to nepřidřel díky :-)

Karbon se tvoří na pístu, ve výfuk kanálu a tlumiči, nikde jinde, maximálně se ukládá okolo kroužků pokud jsou vyčochtaný a samozřejmě na svíci když je t.zv. "studená". Poznalo se to na výkonu. Nikdy se motor nezadřel při správném míchacím poměru. Stalo se to tehdy když bylo ve směsi málo! Ve svých pionýrských letech jsem do směsi přiléval ricin a méně normál oleje a to byl jen jeden druh. Dnešní oleje jsou na daleko vyšší úrovní jak dříve proto je poměr míchání vyšší než dříve nehledě k tomu, že obsahují detergenty proti kouřivosti a úsadám.