Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spojka se utahuje

Zdravím. Mám Jawa ČZ 175/356 a mám problém že při delší jízdě (snad zahřátím?) se začne chovat jako kdybych utáhl lanko od spojky. Vždycky ho povolím a je zase v pořádku dokud zas nejedu dýl a lanko se jakokdyby utáhne.
Aby se lanko utahovalo je samozřejmě blbost, bral bych kdyby se povolovalo. Nevíte jestli nemůže být problém v motoru? :-/ Díky

Tak tak,doma je toto skoro rutina,na bok je to nejlepčí...:-) Stačí rozdělat pár šroubků, sundat našlapovací páku popř.řadící páku,sundat kryt,očistit a dát nové těsnění nebo nějaký motorový silikon,ale na silikon to není ono=zašpiní motor..:-) Příjemnou práci a ať slouží.

Jo, tak to díky za info, co nejdřív na to skočim.
Ale teď když jsem se díval tak mám pocit že to teče takovým caplíkem v přední levé části. Je to caplík kterej se dá zmáčknout ve válci na kterym je z venku závit. Nemá tam být třeba nějáká "zátka"? Nevím jistě jestli to fakt teče z toho ale v tom případě by bylo zbytečny měnit těsnění že?

Díky moc :-) Já jsem to už odpoledne zadělal igelitem a obmotal drátem, jestli se něco napustí, tak to zítra udělám tak nějak pořádnějc. Jinak, vypustil jsem olej s podezdřením že to kape vypouštěcím šroubem, tak jsem to už vypustil, nalil novej a dal pod šroubek gumovou podložku, tak uvidím. Ale jestli to nebylo tím, tak to bylo těsněním, které je uprostřed motoru, ne tím krajním. To by byl asi větší problém že?

A další věc... Nemám kryt na straně kde je spojka (mám větší zapalování) a tak nějak sem si říkal že možná utahuju spojku tím šroubkem přímo na motoru, když nasedám třeba. Tak jsem vyhnul brzdovou páku víc ven a přes ten šroubek jsem svisle natáhl pásovinu jako krytí. Ale pak jsem ji už nenastartoval, takže nevím jestli je to tím.
No a nenastartoval jsem ji proto že nedávala jiskru. Dneska jsem zkontroloval kabely (Jsou tam jenom 2 od zapalování do indučky + kondenzátor kterej vede k jednomu z nich. Vyměnil jsem kondík, ustřihl kus kabelu do fajfky a když jsem to chytl tak jsem zjistil že to něco dává, rozjel jsem to z kopce a pak jsem i něco viděl, ale je to málo.
Prostě dává malou jiskru. Kondík, indučka, fajka, svíčka, všechno je fung novy. (Samozřejmě sem to zkoušel bez svíčky, jenom holej gábl)
Nevíte čím to může být? Může to být třeba špatně seštelovaným odtrhem, nebo špatnyma kladívkama?

Zkoušel jsem vyčistit jemným šmriglpapírem. Ale nepomohlo to. Dneska jsem měl v plánu jít k opravářovi na seřízení, a zaplacení práce co na tom dřív udělal, a když jsem mu to říkal, tak prej to bude určitě kladívkama, ktery plánoval vyměnit. Jinak jezdím bez krytu, ale udělal jsem si z kastrólu kulatej kryt na zapalování, takže to zakryty bylo :D

Tak jsem koupil novy kladívko, a tak nějak jsem zkoušel ten odrth nastavit, ale nepodařilo se mi to nikdy nastavit tak, aby to jelo pořádně, pořád to tak vynechávalo. Na 0,4mm mi to neházelo jiskru. Asi tak na 1mm. Když jsem dal víc, tak to dávalo přerušovanou a když jsem dal míň tak dávala slabou. Napadlo mě ještě teď ty kladívka zbrousit do roviny, protože jak jsou novy, tak na sebe nesedí přesně. Měl bych seštělovat i vzdálenost cívek? (Moc si na to netroufám...)

Zkus prohlídnout indukční cívku nebo VN kabel měl jsem stejný problém nakonec jsem zjistil že byl v p..i odpor v odrušené botce nebo to taky může dělat svíčka. Kolik mm máš předstih? měl by si ho mít asi kolem 4mm. Toč vačkou dokud se kladívka uplně nerozevřou a až se rozevřou tak změř kolim je nezi nimi mm. Já mám danej 1mm protože už mám starý kladívko a je ubroušený a upálený jinak by mělo být 0.4-0.5mm :-)

Watto, poslouchej rady od zkušenějších, anebo si přečti odbornou literaturu. V každé příručce je návod obsluhy a tam jsou parametry udaného motocyklu. 4 mm předstih ja akorát tak dobrej, že to nanakopneš, anebo ti to urazí nohu. Správný předstih je 1,5-2mm. Ted ti napíšu postup jak se to seřizuje.
Vyndáš svíci, vezmeš 10tku klíč a po směru otáčení motoru najedeš s pístem do horní úvratě. Potom to vrátíš cca 2mm zpět. Na statoru dynama je deska, na které jsou přišroubovány pevný a pohyblivý kontakt a kondensátor. Tato deska má po obvodu proti sobě výřezy a je 2mi šroubky přitažena. Tyto si povolíš, aby se deskou dalo pootáčet a najedeš si s ní na vrchol vačky (proti směru otáčení motoru)a mezi kontakty nastavíš t.zv. odtrh to je 0,35-0,4 mm (na to použij měrky) a řádně pevný kontakt utáhni (tím se nastavuje vzdálenost mezi kontakty) a vrátíš celou desku zpět. Kotakty se ti zaklapnou, vložíš mezi ně cig. papír a pomalu budeš deskou otáčet proti směru otáčení motoru. Jakmile se uvolní papírek tak utahni šroubky na desce a máš nastaven předstih zápalu. Musíš cítit uvolnění papírku, ne aby se ti kontakty otevřely! Já to dělám zkoušečkou, kde dám na kontak co je připevněn kondík a na kostru. V okamžiku rozsvícení se začínají kontakty rozevírat. S klikou se nehýbe po celou dobu seřizování. Jinak kondesátor pro tvou informaci je od toho, aby posiloval jiskru, protože při sepnutých kontaktech se nabíjí.

No problem je to o trochu vetsi,musi se motor vyndat z motorky a rozpulit coz je docela pakarna. Pokud nejsi v tomhle zbehlejsi,tak bych se do toho nepoustel,jde o rozebrami spojky prevodovky a valce. Je na to potreba i nejake ty zlepsovaky atd.:-) Pokud se na to necitis,nech si to udelat od nekoho,kdo tim zije. Hodne zdaru a at se dari:beer:.......