Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dřezová baterie

Zdravím nemáte někdo zkušenost s výměnou kartuše v baterii?Baterie mi začala protékat v místech viz.obr.Vymenil jsem kartuši za novou a cca.po měsíci se objevila stejná závada.Co s tím poraďte...Díky

[90baterie.jpg][/URL]

Ale tak pánové. Dřezové baterie tekly, tečou a téct budou. Klasické i ty novejší pákové.

U klasických se vymenilo, 2x vložka + 2x sedlo, cca 120 Kč, po cca 3-5 letech.
U pákových nemá smysl menit díly, mení se baterie celá, 700 Kč, po cca 6-7 letech.
Ty časy se mohou lišit, dle intenzity užívaní a kvality vody.

Páková baterie vydržé déle, no cena za provozu schopný stav vícenásobná. Podobnost s uspornými žárovkami, ve výsledku úspora žádna, čiste náhodná.

Nevadí .... lidé jsou blbý, nic si nepamatujou a zaplatí. Obchod to ví.

Taky jsem měnil baterii za 500,-kus za kus, ale potkal jsem IKEA ve výprodeji nějakou dražší a ta to nedělá. A taky se nepovoluje z toho plechu, ve kterém drží, protože u ní byla plastová podložka. Takže dostaneš, co zaplatíš. A u toho protékajícího ramínka nebyl o koužek, ale jakási V manžeta.
Jen vložka do baterie z Myjavy mě stála přes 300,- a plastová krytka 80,-, takže nepopírám, že ceny jsou vysoké. Ale perlátory už se dají koupit za 26,-Kč a hlavně jsou všude.

Tak jsem v obchodě zakoupil novou pákovku ale po poradě s majitelem obchodu mi sdělil že prosakování v těchto místech není chybou v kartuši(bylo mu divné,že by po měsíci nová kartuš tekla)(mě ne :-D),ale stačí prý vyměnit dva gumové okroužky.Cena 40,-oprava hodinku.Díky ochotnýmu prodavači který před svým ziskem poradil.Takových moc není a příště už jinam nakupovat nepujdu.

(Tady je nakres,jinou baterii jsem nenašel,ale princip je stejný.)
[http://www.q3.cz/images/76pakova_vodovodni_bater.j pg][/URL]