Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dřezová baterie

Zdravím nemáte někdo zkušenost s výměnou kartuše v baterii?Baterie mi začala protékat v místech viz.obr.Vymenil jsem kartuši za novou a cca.po měsíci se objevila stejná závada.Co s tím poraďte...Díky

[90baterie.jpg][/URL]

Ta silikonová těsnění otvorů kartuše jsou fakt "na hraně" s rozměrem. Pokud protéká pouze při otevřeném výtoku, je vadné prostřední, jinak krajní těsnění... Jednou se mi povedla taková alchimie, přidat do suchého tělesa baterie, do sedla pro těsnění, trošku silikonu,který jsem tam nechal zcela zaschnout a teprve potom namontoval katruši. Těsnění se víc napružilo a doteď to těsní. Od "opravy" jsem ale odcházel po špičkách a pozadu...:-)

Mno, Radku, u stejného typu se mi to právě stalo. Netěsnila dole gumička a z pod krytu matky, která drží kartuši, voda vytékala právě v tom místě :?: Pokud by to byla netěsnost otočného ramínka, jsou to tuším dva "O"kroužky a pokud se při montáži namažou vazelínou na ucpávky čerpadel (auto), tak není důvod, proč by to mělo téci...

Ale tak pánové. Dřezové baterie tekly, tečou a téct budou. Klasické i ty novejší pákové.

U klasických se vymenilo, 2x vložka + 2x sedlo, cca 120 Kč, po cca 3-5 letech.
U pákových nemá smysl menit díly, mení se baterie celá, 700 Kč, po cca 6-7 letech.
Ty časy se mohou lišit, dle intenzity užívaní a kvality vody.

Páková baterie vydržé déle, no cena za provozu schopný stav vícenásobná. Podobnost s uspornými žárovkami, ve výsledku úspora žádna, čiste náhodná.

Nevadí .... lidé jsou blbý, nic si nepamatujou a zaplatí. Obchod to ví.

Taky jsem měnil baterii za 500,-kus za kus, ale potkal jsem IKEA ve výprodeji nějakou dražší a ta to nedělá. A taky se nepovoluje z toho plechu, ve kterém drží, protože u ní byla plastová podložka. Takže dostaneš, co zaplatíš. A u toho protékajícího ramínka nebyl o koužek, ale jakási V manžeta.
Jen vložka do baterie z Myjavy mě stála přes 300,- a plastová krytka 80,-, takže nepopírám, že ceny jsou vysoké. Ale perlátory už se dají koupit za 26,-Kč a hlavně jsou všude.

Tak jsem v obchodě zakoupil novou pákovku ale po poradě s majitelem obchodu mi sdělil že prosakování v těchto místech není chybou v kartuši(bylo mu divné,že by po měsíci nová kartuš tekla)(mě ne :-D),ale stačí prý vyměnit dva gumové okroužky.Cena 40,-oprava hodinku.Díky ochotnýmu prodavači který před svým ziskem poradil.Takových moc není a příště už jinam nakupovat nepujdu.

(Tady je nakres,jinou baterii jsem nenašel,ale princip je stejný.)
[http://www.q3.cz/images/76pakova_vodovodni_bater.j pg][/URL]