Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno nefunkční zpátečka

Dobrý den,prosím o radu. Při vložkování komínu jsem měl odpojený kotel,vodu jem ohříval elektrikou v kombinovaném bojleru Na přívodu jsem bojler uzavřel kulovým uzávěrem a na výstupu z bojleru taky kulovým uzávěrem. Po zprovoznění kotle jsem otevřel uzávěry a od té doby mi nejde voda z bojleru do zpátečky ke kotli.Vše je odvzdušněné.Děkuji za rady

Špatne odvzušnené.

Do tepelného výmenníku bojlera, je potrebné vodu napouštet "odspodu", teda plnit ho vodou cez trubku vratnej vody.

Značí to počas napouštení mít uzavrený ventil na topnej vode do bojleru a zároveň otevrený na tomto ventilu odvzušňovací ventilek, který by mel být na strane u bojleru !!! Napouštená voda stoupá dohora a vytlačí vzduch, ten by mel uniknout otevreným odvzdušňovacím ventilkem, teda ak máš správny typ uzavíracího ventilu, takový který má na boku odvzdušňovací ventilek. Vypadá napr. takto

Ak odvzdušňovací ventil není nainstalovaný, pomoc je jednoduchá, povolit maticu šroubení medzi uzavíracím ventilem topnej vody a bojlerem samotným aby vznikou netesností mohl vzduch uniknout. Samozrejme pri manipulaci vyteče i neco vody, tak mít vedro a hadr pri ruce ak jde o čistý prostor, v kotelne neco uniklé vody zvyčajne nevadí. Ak ani to šroubení není nainstalováno, volat instalatéra který to delal, ať to laskave predelá jak to má být.

Ak si mel odpojený kotel, systém si mel úplne aneb částečne vypuštený. Je teda úplne normálne po znovunaplnení vodou odvzdušňovat, že vo výmenníku ostala voda, neznačí že si tam následne nenatlačil vzduch. V čem je problém ? Ak to máš instalované, jak to má být, je to úkon na 10 minut.

Jak, "nejde zpátečka"? Jak víš, že zrovna zpátečka nejde, co když nejde třeba teplá z kotle? Zavírat oba kuláky a ohřívat bojlér elektrikou je docela o tlamu, můžeš bojlér dobře zničit. Když budeš mít štěstí, i za docela slušného výbuchu.