Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem motor jawa 50

Dobrý den mám takoví nápad nedávno jsem našel v komoře motor za pionýra je zarezlej a zkoušel jsem to petrolejem a nic nepomáhá a tak mě napadlo přebrousit si ho na 90ccm je to motor jen tak abych dobře pochopil jak to všechno funguje a tak takže když se to nepovede tak se prd stane :-) Myslíte že by to šlo? mám doma už přesně udělanej čep s drážkami a brusnou pastu kterou po přebroušení nanesu do válce. Myslel jsem to takto nechám to přebrousit poté na ten čep nanesu brusnou pastu a pěkně to vymáznu aby se to blejskalo jako zrcadlo :-) nikdy předtím jsem to nedělal tak jsem zvědav zda-li mi to víde :-D nejsem si uplně jist jestli budou s tim jiným pístem sedět kanáli kdyžtak jsem si myslel že bych jeden kroužek z pístu odebral a jeho drážku nechal zavařit a trochu ho vosoustružit co myslíte je to blbost nebo šílený nápad který by mohl vijít? :-D

No nevím, jestli ta vložka ve válci se dá vůbec vybrousit na takový objem. Spíše ne. Uvědomuješ si, že chceš skoro 2X tolik? Reálně by šlo zvětšit tak na 70ccm a pak stěny vložky budou tipuji tlusté jak pár vrstev alobalu. S větším objemem se různě změní tlaky a vůbec celé se to rozhází. Nemá to cenu. Tento stroj prostě jede tak jak jede. Máš se na něm naučit jezdit v provozu, abys později mohl přesedlat na silnější - třeba na třiapulu jako já. A tvůj nápad s brusnou pastou je nesmysl. Válec zajede sám, nemusíš nic leštit. Věř, že po cca 1000 km si píst a kroužky pefektně sednou a povrch válce bude lesklý jak zrdcadlo. V záběhu se však musí více mastit a příliš nezatěžovat.

Dobrý den,sevos,asi tak jsem to podobně začal psát již včera,ale smazal,nechtěl jsem rýpat.Do tohoto bych se nepouštěl ani dnes,chce to výpočty kanálků a jiných parametrů.A to mám zkušenosti se spoustou obráběcích strojů včetně nástrojařiny.Celý nápad je česky řečeno ptákovina.:-):-(

Watto, dříve nežli zadáš nějaký dotaz zkus popřemýšlet jestli to má nějaký smysl, aby nedocházelo k nějakým nevhodným příspěvků na Tvoji stranu. Vím, že se chceš něco dozvědět, ale tak to nezískáš. Tento příklad slouží za vše. Copak ve škole jste nedělali výpočty z geometrie na objemy? Je to přece jednoduché. Tady znáš zdvih, objem a chceš vrtání tak si veličiny dosad do vzorce a vyjde Ti vrtání. Válec vlastníš tak si můžeš na základě výpočtu změřit jaká síla materiálu ti zůstane. O něco se ti zvětší sací kanál, ale přepouštěcí kanály také a už bude jiné vyplachování. Pokud nebudeš mít píst, který to vše bude elimitovat tak místo výkonu to můžeš zahodit!!