Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolo-podivné klepání ze středu

Zdravím, mám kolo Rock machine. Je asi 3 měsíce staré. Nejdříve jsem ho měl v Praze asi měsíc a občas jsem na něm jel, potom jsem si ho odvelz na chalupu kde jej aktivně využívám. Poslední měsíc se ovšem ze středového složení ozývá klepání, jako kdy by tam něco pnulo. Při zátěži se zesiluje a přidá se ještě hlasíte pravidelné klepání, které hodně cítím ve šlapkách a v řídítkách a samozřejmě není to příjemné když se jede v Čilině do krpálu a přikaždém šlápnuti je rána a potom klepání. Nevíte co by to mohlo dělat? Ještě jsem vyměnil ložiska ve šlapkách, ale nepřestalo to. Nevím jestli nebudu muset vyměnit celý střed. Děkuji.

Nevím jestli nebudu muset vyměnit celý střed.

Jestli máš nářadí, tak to nebude problém. Ale pro začátek si sundej řetěz z talíře a zatoč šlapákem, jestli v tom středu bude opravdu "chroupat". Jestli jo, tak stáhni kliky a mrkni, jaké je tam ložisko. Zapouzdřené se vymění celé. Pokud je tam klasické, tedy misky a kuličky, může být poškozená kulička nebo i vydřená miska.
Pokud to nebude vydávat žádné podezřelé zvuky, je možné, že ti ty zvuky vyluzují kliky na namazaném čtyřhranu. Důkladně čtyřhran i kliky odmasti a namontuj zpátky.
Pokud jde o klepání, může to dělat zámek na kolo, ledabyle připevněný pod sedlovkou. :puff:
PS. Ale jinak budeš mít jistě nárok na servis.