Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koroze karoserie

Zdravím, u staršího auta, jsem vyndal veškeré čalounění, včetně koberců. Místy je koroze. Jen narezlé plechy, ne prorezlé. Jak to řešit, aby to neprorezlo? Mám to vybrousit a pak něčím natřít? Nebo jen lehce obrousit a natřít? Jde mi o to, aby to postupem času neprorezlo uplně. Děkuji za všechny rady.

Což takhle dát mu SUŘÍK?
Kysličník olovičitý /suřík, minium/ reaguje s kysličníkem železa tak, že koroze dál nepokračuje. Stačí očistit od hrubé a odlupující se koroze a od nánosů mastnot. Suříková barva se míchala tak, že do lněné fermeže se vmíchalo takové množství suříkového prášku, aby byla dosažena žádaná hustota barvy. Barva byla ekoteroristy zakázána, protože funguje, ale pokud nehodláte auto líbat na čerstvý lak a pokud tento základní nátěr opatříte následně vrchní barvou, je bezpečný a trvanlivý.

Na blatnících v zavazadlovém prostoru Favorita jsem měl pár nevelkých bouliček - prokorodovaných míst a jelikož všechno řeším epoxydem, tak jsem to zkusil i na tohle. Epoxy 1200 jsem rozmíchal s tvrdidlem a pak naředil 1 díl epoxy + 2 díly nitroředidla. Prorezlý místa jsem touto směsí natíral tak dlouho dokud se to vsakovalo. Vsakovalo se to výborně, tak by to snad mohlo dovzlínat i do míst kam se jinak nedá dostat. Nakonec jsem to ještě natřel neředěným epoxydem. Výhodou je, že epoxydová pryskyřice má výborné mechanické vlastnosti, takže až vyprchá ředidlo a ztuhne epoxyd, tak by to místo mělo nejen přestat nasakovat vodu a dál korodovat, ale zároveň by se mělo trochu zpevnit. Je to můj vynález, takže je to bez záruky :) ale zatím po roce to vypadá dobře. Musí se to dělat za tepla a rezavá místa musí být suchá.

Opískovat jo. Ale co když je tam, dutina, kam se pořádně nedostanu a nemůžu zkontrolovat kvalitu opískování. Není lepší tam vzduchem něco " naprat " aby koroze nepokračvala? Příklad: Nosník rámu karoserie. Prohnilej není a z venku se dá opracovat. Zevnitř jen když ho vyříznu, což nejde.