Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koroze karoserie

Zdravím, u staršího auta, jsem vyndal veškeré čalounění, včetně koberců. Místy je koroze. Jen narezlé plechy, ne prorezlé. Jak to řešit, aby to neprorezlo? Mám to vybrousit a pak něčím natřít? Nebo jen lehce obrousit a natřít? Jde mi o to, aby to postupem času neprorezlo uplně. Děkuji za všechny rady.

Což takhle dát mu SUŘÍK?
Kysličník olovičitý /suřík, minium/ reaguje s kysličníkem železa tak, že koroze dál nepokračuje. Stačí očistit od hrubé a odlupující se koroze a od nánosů mastnot. Suříková barva se míchala tak, že do lněné fermeže se vmíchalo takové množství suříkového prášku, aby byla dosažena žádaná hustota barvy. Barva byla ekoteroristy zakázána, protože funguje, ale pokud nehodláte auto líbat na čerstvý lak a pokud tento základní nátěr opatříte následně vrchní barvou, je bezpečný a trvanlivý.