Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Umístění odrazek na prívěsný vozík

Zdravím.

Jdu na STK s přívěsem domácí výroby.
Je to už pravidlem, že pokaždý mám nějakou odrazku špatně.
Né že bych je cvičně předělával, ale změna je život a technici si po 4 letech vymyslí
jiná pravidla.
Chtěl bych tomu předejít.
Hledal sem na netu, ale je to jen samej paragraf a jeho změna, zrušení a pod.

1. kolik oranž. odrazek z boku ?
2. bílá odrazka na přední čelo, nebo na blatník ?
3. červená odrazka jen vzadu nebo i na blatník?
4. min a max vdálenosti od hrany

popsané varianty jsem už během 25 let namontoval a zase sundal podle přání STK

Za poučný odkaz předem díky.

stejně jsme se nedozvěděl, jaké rozměry jsou ty odrazky od zádi a přídě vozíku
nikde to není uvedené, jedině to risknout a od oka dle nějakého jiného obrazku odkouknout a nalepit, jenže nevím jestli může být ta naplepovací obdélnikova anebo musí byt ta kulata?

Bílá, červená a žlutá odrazka by měly mít průměr 80 mm. Ty menší o průměru 60 mm se nazývají odrazový element tak nevím. Rozměry obdélníkových neznám. Na vozíku musí být ale hlavně trojúhelníkové odrazky o stranách 150 mm.

Dobrý den,když jsem kdysi dávno stavěl vozík,tak jsem vše nastudoval a přišrouboval všechny odrazky a světe div se,jezdím na poctivé prohlídky a nikdy problém.Když jsem řešil právě ty oranžové boční,tak ve vyhlášce je psáno:namontovat do prostřední třetiny vozidla,ne však dále než jeden metr od konce vozidla,tudíž na mém vozíku,který měří s ojí 320cm musím mít boční odrazky dvě.Jednu v prostřední třetině a druhou v koncové třetině ne dále než jeden metr od konce.Vozík mám od roku 84 minulého století,sám jsem ho přihlašoval a řešil s technikem na VB a od té doby míry všeho souhlasí,jen jsem přidával mlhovku,ta dříve nebyla třeba.:-)