Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LPG felicie v kombiku, adekvatni cena ...?

Zdravim.

Rozhodl jsem se pro koupi plynove felicie v kombiku, ale protoze nemam predstavu co je jeste slusna cena za 12-15 let starou feldu tak ybch potreboval poradit... v inzeratech se ceny pohybuji od 10-50tisic, ja bych si predstavoval neco slusneho zhruba v polovine toho rozmezi.
do oka mi padl treba tento inzerat
http://auto.bazos.cz/inzerat/17536135/Felicia-komb i-na-LPG.php

Jak velky rozdil pri jizde bude u 1,3( pochopil jsem ze jsou dve verze-44kw bez posilovace rizeni a 50kw s posilovacem) a 1,6 55kw? Ma cenu honit ten objem nahoru, nebo klidne sahnout po te silnejsi 1,3?

diky za odpovedi

ja bych ojete auto s lpg nebral. A uz vubec ne felicii.

Vem si, ze kdyz nekdo udela montaz lpg do auta, tak zrejme to ma spocitane a hodne km s tim nalita, aby se montaz zaplatila. Navic muze byt lpg pred koncem platnosti zkousky a dalsi prachy. Nadoba ma trvanlivost taky jen nejaky roky.

A felicii? V dnesni dobe? Minimalni pasivni bezpecnostni prvky, nepohodlne, nehezke. Chapu, ze vidina auta na plyn za 15 papiru muze byt lakava, ale aby to neskoncilo nepojizdnym strepem na zahrade.

Felicie podle me uz nepatri na silnici. Stejne jako stodvacitky skodovky. Kdyz uz si ridic takoveho auta nevazi vlastniho zdravi, mel by brat ohledy i na ostatni.

Mám v rodině majitele servisu na Škodovky. Říkal mi, že v naší zemi je blbost kupovat ojeté auto na plyn. Že mají ta auta hodně najeto je celkem očekávatelné. Jenže auto s plynem má jezdit na pravidelné kontroly. Češi si to prý montují v naprosto většině aby ušetřili a na kontroly jich jezdí jenom hodně málo, protože se za ně musí platit.

Ano, auta z druhé ruky na LPG bych bral snad jen od dobrýho známýho a to jen v případě hodně rozumnýho důvodu (nutnost koupit větší auto kvůli rodině atp.), protože když už někdo dá LPG do auta, tak to auto vyjezdí na krev. Soused měl Fiata Mareu na LPG a už z toho chcal olej, než to dal pryč. A já hodlám svoji Oktávku dát pryč až začne chtít neúměrně moc peněz do oprav, což se troufám odhadovat bude alespoň při 250 tisíc km.

Češi si to prý montují v naprosto většině aby ušetřili a na kontroly jich jezdí jenom hodně málo, protože se za ně musí platit.

Tak to si snad montuje každej, aby ušetřil, nejen češi. Z plezíru si to tam nedá snad nikdo se zdravým rozumem. A na kontroly musí alespoň jednou za dva roky, protože bez platné revize neprojdeš STK.

Táta míval 1.6 MPi a nebral bych ji. Do Felicie se hodí některý z lehkých 1,3, Německá 1,6 je na to auto těžká a "padá na čumák", ve výsledku může být 50kW motor v některých situacích živější a ovladatelnější. Navíc podvozek na ten motor není stavěný. Felda dokázala dobře zrychlovat, ale podvozek se nenudil, na dálnici ve 160 by motor jel s chutí i rychleji, ale podvozek neovladatelně plaval.
Co vím, tak u nich byly problémy s přední nápravou právě proto, že to postavili na lehkou 1,3 domácí výroby a narvali tam těžkou 1,6. Tím samým problémem trpěly i "traktory" 1,9.

To jste me moc nepotesili :) ja prave ted prodavam mondeo a chci jen nejaky priblizovadlo, vicemene na popojizdeni po Praze, idealne kombik, protoze porad prevazim hromady kramu a ten plyn jsem mel kdysi ve facku a bylo to co se vsech oheldu tyce to nejlevnejsi auto na provoz co jsme kdy mel... :) tak jsem myslel, ze felda by mi mohla poskytnout neco podobnyho... na pohodli si moc nepotrpim, dlouhy cesty s tim moc neuziju, vzhled je taky vedlejsi, jen od toho cekam ze to bude relativne spolehlivy vozitko.. a hlavne teda stojej fakt malo, nevim jaky jiny auto do 30 tisic poridit aby splnilo moje pozadavky, vic do toho moc cpat nechci protoze v Praze je to an silnici masarina a furt me nekdo otukava..

Na ty feldy je taky hromada dilu a spoustu veci si na tom clovek muze udelat sam... nebo myslite, ze lepsi varianta v pripade feldy by byla bez plynu a ten si tam nechat namontovat dodatecne?

neres , do 30tisic nic lepsiho nekoupis nez pracanta feldu , hlavne nahradni dily. Pohodli neresis , nebudes jezdit dalkove trasy tak co resis. A LPG je opravdu nejlevnejsi. Jinak bych vzal uz felcu v plynu. Lepsi nez koupit a montovat dodatecne a stelovat atd... Hlavne ale neuspechej vse a hledej a vyhledavej felcku co nema moc koroze a co pujde v pripade napadeni koroze spravit

Před rokem a půl to u nás stálo okolo 16,50Kč, jak vyletěl benzín nahoru, tak plyn šel o ty dvě koruny taky. Benzín teď trochu klesnul, ale jen jediná stanice (naštěstí ta místní) slevnila o 0,30Kč, ostatní to drží nahoře. Za ty vaše Plzeňský ceny bych si pískal trochu víc, ale i tak jezdím lacino vůči benzínu. I když vůči vašim cenám přeplácím asi 140Kč na nádrž.

Já Felicii na LPG mám a vím jak to bohužel rezne, jinak jsem s ní ale spokojen, jen kdyby ta karoserie nerezla. Takže bych doporučil spíš starou Fabii nebo starou Octavii a předělat na LPG. Těm alespoň nerezne karoserie.