Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krupicové noky

Potřebuji fígl. Kdykoliv jsem, dodnes (asi 6x) dělala krupicové noky, pokaždé jsem je vyhodila, protože byly tuhé jako brzdové obložení kola. Ale jiné ženy je dělají a jsou kypré i bez jakéhokoliv přemlouvání. Dokáže mi někdo poradit fígl, abych si jednou také pochutnala a se mnou i celá rodina? Za odpověď děkuji.

Brzdiček :)) umím dost. Ale dostala jsem odpověď, kde se nedává vůůbec voda a to bude asi můj problém. Vždycky jsem je zadělávala vejcem a vodou. A ta asi dokáže krupici nabobtnat do tvrda. Zkus mi napsat, jak je děláš ty. Díky (jak jsi je 2x dělal...

Dám vařit asi půllitr mléka, do něj hodím větší třetinu kostky másla, až to téměř začne vařit tak tam pomalu nasypu odhadem 200g krupice možná i víc. Pak až vznikne kaše která nelepí nechám to vychladnout a přidám dvě vejce a udělám noky. Pak je dám na asi 5-6 minut do osolené vroucí vody. Doufám že si to pamatuji správně.