Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tvrdých 230V na nulovém vodiči

Zdravím vás,
setkal jsem se s něčím co si nedokáži vysvětlit,proto se obracím na vás se svou zkušeností.
Představte si dům se starou elektroinstalací.V jedné místnosti nefunguje zásuvka a světlo.Při proměření zásuvky je na fázovém vodiči 230V k zemi,mezi fází a nulou OV.
Při zapnutí světla (nerozvítí se) je mezi nulovým vodičem a zemí 230V (zkoušel jsem zkoušečkou se zátěží takže žádna indukce).Jističe drží.
Jako zem jsem použil pynovou trubku ke sporáku (rozvod pouze L,N).
V krabici ke světlu a zásuvce jsem naměřil také 230V mezi N-zásuvka a další N.
Při zhasnutí 230V zmizelo.Prorazila se fáze z vypínače na nulu,ale nejde mi dohlavy,že nezareagoval jistič.

Děkuji za vaše zkušenosti a rady!

Děkuji všem za rady!Závadu sem našel a odstranil (přerušená nula),ale hledá se špatně mezi samými černými vodiči(ještě když se N tváří jak fáze)....Naštěstí tam není hliník,ale stejně jsou vodiče v katastrofálním stavu...izolace z textilu bo co to tenkrát bylo už to má za sebou.Kdybych měl pátrat od hodin tak musím vysekat všechny kabely,protože je to tam pospojovaný kdoví jak...a to už bych to mohl natáhnout všechno znova :)

hmmm,jsem pamětníkem "uzlových svorek" a pokud se dobře udělaly, drží to líp než pružinový nástrčný svorky. Pokud je el. v hadrový, nebo gumový izolaci, je dobré ji předělat. Nemusí se znovu sekat všechno, do trubek natáhni nový dráty a pouze uprav krabice a vývody. Jde to a je to levnější...