Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě nového automobilu

Ahoj,
prosím všechny o radu ohledně koupě nového auta. Momentálně mám Citroën Xantia 1.8i 16V (80kW) 1996. S autem jsem poměrně spokojená, ale už je přeci jen trochu staré, navíc poslední dobou jezdím 1-2x měsíčně do Berlína, kde ten motor prostě nestačí. Jinak s autem jezdím denně do práce cca 30km. Jsem ochotná za nové auto dát i 500 000, předpokládám, že úplně nové nebude (i když by to bylo super).
Ráda bych, aby auto bylo větší (střední třída) a trochu reprezentativní. Dalšími důležitými parametry jsou pro mě tedy schopnost rychlé dálniční jízdy a spolehlivost. Nějaká rozumná spotřeba by byla také ideální. Skvělá by byla také klimatizace, střešní okno a větší nádrž (v Německu je benzín většinou dražší, teď mám 60 l což stačí). I přes pověst Francouzských vozů jsem s tímto byla spokojena, tudíž nepotřebuji nutně nějakou mega známou značku. Ocenila bych Vaše doporučení, ideálně s osobní zkušeností.
Děkuji odborníkům za rady a přeji příjemný den.

Pokud by Vám nevadila francouzská značka, doporučil bych Vám Renault "Fluence" 1,5 dCi 81 KW. Je to opravdu pěkný vůz s vynikajícími jízdními vlastnosti se spotřebou kolem 5ti litrů nafty. Jeho max. rychlost je pouze 185km/hod. a jsou k mání kolem 400.000 Kč. Jestli by Vám to stačilo, jinak dobré vozy jsou i od Hundaye nebo Kia ve stejných relacích, jen si vybrat.

Děkuji za další možnost.
Francouzská značka by nevadila, ale bojím se, že to na dálnici stavěné není, alespoň ne na Německou. Těch 185 musí být průměr, ne maximum. I tak ale děkuji a zvážím dvoulitrový benzín.
Ta Toyota ale zatím vypadá nejlépe :) Ještě to promyslím.

Děkuji všem.

185 prumer je kamikaze i na nemecky dalnici. Jakoze jezdim k Bodamskymu jezeru vcelku pravidelne a kdyz v Rozvadove vynuluju palubni pocitac, tak drzet prumer na 140 je vo tom ze oktavku v plny palbe s nejsilnejsim motorem, co do toho montujou, zenu co to da a na omezenejch usecich to drzim o 10 nad povolenou. A to u Mnichova musi bejt volno - v patek ani kdybych se pos..l. Na 185 prumer tak v nedeli v noci, s autem z nabidky Porshe/Bentley/Aston Martin/(BMW 6kovy rady - mimochodem to by za pul mega slo, tak 4-5let stary, kolega ho ma :-)) a s par zbytecnejma eurama na pokuty. A se spotrebou minimalne 25l/100km.

Tak to je docela síla, 185 mi to ani nejede :-D , ale jsem rád za Fabii 1.4MPI 44kW. Teď jsem po servisu a seřízení motoru, takže se mi srovnala spotřeba. Nemám počítač abych viděl průměr rychlosti, ale jel jsem stabilně "sportovní jízdou" mezi 140-150 na tachometru (do kopce klidně minutu plyn na zemi, ve 120 podřadit na 4, z kopce brzdím motorem) a po 300 kilometrech jsem točil benzín za průměr 6 litrů na 100. Po Praze teď jezdím za 6,5.

To je tak - valis to 160,170,180, jak to zrovna jde, a predjizdi kamion. Minutu jedes 90 a prumer jde kam? (A jaky budou premie?:-D) Kazdej kilometr za hodinu nad 130 prumer stoji strasny usili a litry na spotrebe.
Ja uz sem se na to vybod, jezdim max okolo 150,160 - to je rychlost kdy musim davat bacha na to co se deje, neuspava to, ale nebojim se jako kdyz jedu 220 - to je brzna draha pekelna a pripadna sebemensi chyba je krchov.

To je všechno o prioritách... buď chceš reprezentativní a rychlé auto, pak nekoukáš na cenu a nějakou spotřebu. A nebo ti nevadí že se za tebou lidi neohlížej, a jsi rád za každý ušetřený půllitr. Takže se spokojíš s průměrným autem za přijatelnou cenu, případně se slušnou ojetinou ;-)

jenže když za rok najedeš 40 tisíc a víc, tak už spotřebu řešit začneš, protože to je dejme tomu 60 tankování proti 40 tankování (a to se držím HODNĚ zpátky, počítám dojezd cca 650km vs. 1000km na nádrž) s cenou okolo 2000Kč/tankování, což je 20000Kč za rok, za 5 let pak 100 tisíc, tedy (řekněme) 1/5 ceny vozu. A to je už zajímavý poměr.

Když máš "vatu" na auto za 2 mega a více, tak spotřebu neřešíš, je ti jedno jestli jezdíš za 5, 10 nebo 15 litrů na sto. Ale to jsou jednotky případů - navíc taková auta nemají kdovíjaký nájezd, jsou to auta na víkendy a pro zábavu.

Všem, co nějak smysluplně přispěli do diskuse děkuji.

No a co se týká závěru, pokud by to náhodou někoho zajímalo :D Pokud ne, nemá cenu číst dál.

Byla jsem rozhodnutá koupit tu Toyotu, vzhled se mi líbil a spolehlivost špička, cena taky nebyla strašná, i když to vypadalo spíš na bazar (silnější motorizace). V Německu mi bylo ale nabídnuto něco nečekaného a neodmítnutelného. Citroën C5 3.0 V6 HDi, na autobahn prý jak udělané. R.v. 2010, což není špatné. Cena 16 000€ (cca 400 000Kč). Auto jsem si půjčila a jela zjistit do servisu, zda není kradené nebo tak, prý ne, je v pořádku. Auto jsem dovezla do ČR kde se mi ho nejspíš ještě chvíli nepodaří přihlásit, ach jo.

Jinak k rychlosti přesunu - přes den je to horší, když ale jezdím Berlín-Drážďany v noci, jedu prakticky sama a jediné co brzdí je auto které se mi do teď zastavilo někde na 170 :)

Ještě jednou díky za rady, i když nakonec jsem jich moc nevyužila. :(