Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zistit unik vody v trubke v podlahe

Zacala sa mi stracat voda v tepelnom systeme zaroven mi zacala vlhnut stena,aj som zacal kopat okolo steny ale za boha som nemohol najst trubku. Mam radiatory a turbo kotol Vailant v baraku mam vsade plavajuce podlahy v podlahe su vedene medene trubky, moc vody neunika tak 2-3deci za 3 dni.da sa nejako zistit presne unik vody z akeho miesta tecie? Byvam 7 rokov novy barak a toto, zena je hotova. Prosim vas o radu alebo riesenie

Dneska uz kde kdo, staci zadat do googlu "mereni termokamerou"- nevim odkud jste a dopravny je jedna z hlavnich polozek. A ani uz to neni tak drahy, 1000-2000 za cca 2h mereni+par fotek a nejaka zprava. Ja si za 1500Kc nechal projet barak na tepelny uniky, vicemene nasel akorat nesestelovany dvere a par drobnosti, ale mimo jine mi ukazal podlahu s vytapenim, sice elektro ale stejne - topny kabely byli videt jako kdyby tam zadna podlaha nebyla. A rikal ze ve zdi najde i kabel k zasuvce, pokud se trochu zatizi, "vidi" to rozdil 0.05°C

dobrý den ,
řešil jsem obdobný problém nicméně to byla voda s domovního řádu . Přijeli z VAKu a poslechem zjistili únik ( mají na to přístroje ) popřípadě mi navrhli možnost natlakování okruhu heliem či vodíkem ? přesně nepamatuji , tento plyn projde jakýmkoliv materiálem a detektor jej při zemi odhalí - přesnost +- 5cm .
Mě praskla plastová trubka nikoiv ve sváru ale podélně ...

Dobrý den. Mám problém úniku vody v podlaze a neví nikdo zjistit kde voda uniká ani termokamera nepomohla.
Prosím pokud je to možné nevíte jak se jmenuje přístrij kterým měřii tento únik? resp. můžete m dat kontakt na nějoho z firmy která to dělá???

Budu vám moc vděčná za info na email:

frantiseklf@gmail.com

Moc vám předem děkuji
Zdenka

Pred tým potrubie vykuravacieho sistému viedli mimo steny, a neboli taký problémi.Začalo kvapkať, a videl si že kde kvapká.Teraz všetko zamurujú,aby čím ríhlejšie by to bolo hotové.Káble bez potrubie,vodovod a kúrenie z plastových potrubý,aby nebolo treba závity rezaz, alebo zvárať potrubie, a všetko je na ho....
Bratranec má 3 ročný dom, a voda sa uniká,elektrina sa zkracovalo,alebo v zásuvke nie je vôbec prúd atd, a robila to všetko fyrma a tzv majestri - neodborníky za min mzdu.
Sú ešte majestri,lebo tý ktorý mi robili plynové kúrenie by mali dostať zlatú medajlu.Potrubie vedené pekne po stene,konvektori funguju bez problematicky, všetko je perfektné, ale to nebola fyrma xy, ale majestri.
Na koniec porada: zavolajte specialistu,kto to vie presne určiť,že kde odtečie voda,ináč môžete celí dom rozbíjať kým to najdete.

Je asi úplne jedno či je alebo nie je spoj v podlahe. Ja oobne som mal prasknutú trubku (vada materiálu), tiež v podlahe. Náhoda bola ,že presne v tom mieste sa mi začala dvýhať plávajúca podlaha - tak som našiel problém.