Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem převoz pračky

Dobrý den prosím Vás o řadu. Potřebují převést starší automatickou pračku, ale bohužel nemám káru, tak se chci zeptat jestli se stane něco když pračku povezu položenou v autě a ne postavenou na kaře, může tím pračka přestat fungovat když ji položím? Předem moc děkuji za Vaše odpovědi.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zrovna před týdnem jsme koupili novou pračku. Tu starou si odvezl kolega na chatu. Žádný aretační šr…
rokator 27.06.2012 15:48
rokator
Tak to je spise stesti :-) . My uz mame nasi znicenou :-( . Buben je uplne mimo osu. Tak doporucuji… nový
dorca 05.03.2019 20:18
dorca
Že by to ještě nepřevezli a od toho roku 2012 čekali na radu?:-) nový
Karel04 06.03.2019 06:32
Karel04
Takže od roku 2012 tu visí rada, která může skončit nehodou, má 24 tis. návštěv, ale ne, my žádné pr… poslední
kejki 07.03.2019 08:57
kejki
Pokládat nevadí, bez šroubů s rizikem - nejlepší použít šrouby, když nelze , tak zespoda narvat poly… nový
dousa neprihl. 28.08.2013 13:10
dousa neprihl.

Zrovna před týdnem jsme koupili novou pračku. Tu starou si odvezl kolega na chatu. Žádný aretační šrouby, položili jsme jí na záda, na chatě jí vyložil, zapojil a bez problémů pral. Když jsme se my dřív stěhovali z bytu do baráku, taky jsem nic nešrouboval. Takže ta jedna pračka bez úhony přežila dva převozy bez aretačních šroubů. Stačí trochu myslet (je to jako s tvrzením, že lednička se nesmí položit).

Pokládat nevadí, bez šroubů s rizikem - nejlepší použít šrouby, když nelze , tak zespoda narvat polystyreny, pet lahve apod aby se buben zapřel a při případném skoku na výmolu se buben neutrhl nebo nedorazil a pračka. Jednu starou pračku jsem takto dorazil - ještě prala, po odvozu už ne - ale měl načnutý motor -již neždímala, motor jen točil - pral.
před naložením je lepší z pračky vypustit vodu z čerpadla - vyčistit rovnou filtr, pokládat na stranu - hladký bok tam kde není násypka - u bočně plněných praček. U násypky je víc hadiček, je tam méně místa, může se závaží s bubnem opřít o násypku apod.
Doporučuji desku nebo 2 prkna a deku - pračka po prknech. desce bude klouzat, nemusí se z auta vyndat s hrozbou poškození prstů... v krátký fabii jsem lehce odvezl. (u kufru lepší zadní hranu podložit aby deska byla v rovině od počátku kufru až po položené sedačky - sedal vyndat a položit bokem u pračky. Pračka přece jen váží cca 70kg)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru