Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motor Hero majestic Ankur

Dobrý večer koupil jsem indický moped Hero majestic Ankur za lákavou cenu s tím že potřebuje jen povinné ručení a je dvoumístný. (podobný korádu) po měsíci ježdění se z motoru začalo po zahřátí chroupání .sundal jsem hlavu ojnice i klika je zjevně bez vůle, jen pístní čep v jehlovém ložisku i pístu se pohybuje suvně. pod hlavou podfukoval což jsem odstranil . ze stadiona i pařeza jsem zvyklý na nalisování pístního čepu do pístu (mám i přípravek ) . prosím máte někdo zkušenost s těmito motory co mohlo být příčinou,nebo na prodej motor na jednorychlostní Ankur s magnetem bez elektroniky (rok cca 1994) katalog mám .je sice společný na Gizmo i Ankur a všechny motorizace ,ale u důležitých věcí nejsou hodnoty , průměry,závity a stoupání apod. jinak původní majitel udajně 15 let jezdil jen doléval benzin,dofukoval kola a čistil svíčku. Prosím i o info ohledně seřízení karburátoru . volnoběh je jasný - nesmí cukat spojka, volnoběžná tryska taky, hlavní tryska a bohatost směsy - tryska v plovákové komoře a bohatost směsy tři otočky zpět od plného uzavření, to jsou info od majitele. takhle to jede max 45 km /hod a píšou 50-70 km/h na rovině.chytá dobře a volnoběh drží. ložiska již mám koupenáa symerinky taky . nemám stahovák na spojku a magnet . Babeta ani Stadion nepasuje- je to něco mezi. na spojku je potřeba převlečná matka cca M 24x1.5 tu jsem vzal a jde jen na první dva závity , měrka mi tam jde ,dost dobře však nevidím jak moc sedí na hranách. na rozlisování karterů jsem nenašel žádný vhodný stahovák -všechny šrouby (M6) jsou průchozí a s matkami. na slisování bych použil natahovák ložisek ,ale závit cca M8x1 a ložisko 6204 C3 se mi zdá nepoměr . prosím o technickou radu .Pionýra si dokážu udělat sám ,Stadiona jsem si kliku nechal srovnat a slisovat kartery .děkuji

Ahoj. Také jsem si koupil Hero majestic Gizmo. Nemáte někdo katalog náhradních dílů? Jak Vám funguje odstředivá spojka? Za studena mi jde dobře, ale jakmile se ohřeje, tak se na křižovatce skoro nerozjedu. Obložení vypadá dobře, odmastil jsem zvon spojky i pakny, ale žádný výsledek. děkuji.

Ahoj, náhodou jsem se dostal na tyto stránky. Dovozce z Prahy před rokem zemřel a firma je v likvidaci. Vykoupil jsem sklad dílů a mám katalogy. Takže když se objeví potřeba něco zjistit nebo dodat díly, pište na mail qwer01@seznam.cz
Jsem fanda značky, zabývám se hlavně čtyřtakty od tohoto výrobce, Dost jsem jich i prodal. Jsou to naprostí nezmaři, stejně jako dvoutakty.

Dobrý den,
Mám Hero Gizmo z roku 2002 Teď jsem neprošel TK, protože kontrolor nenašel Výrobní štítek,aby ho mohl ofotit. Dal mi měsíc na nápravu. Mám dojem,že tam nikdy žádný výr štítek nebyl, pouze VIN kód na rámu.
Ten souhlasí s TP,jakož i vše ostatní. Jaký je Váš názor? Připadá mi to jako buzerace u takového mopeda. Má tam ten štítek být,nebo ne? Dovozce už není,není se kde informovat.

Děkuji Vám Jiří Navrátil - Praha

Mel jsem ted stejny problem . Nasel jsem firmu Motoservis Fiser (605430117) a po tel . domluve me dodali za tyden 2 vyrobene stitky (samolepka) za 500 Kc a bylo po problemu . Technicka v pohode . Mam ale jiny , velky problem . V technicaku mam uvedena kola 1.5x16 a ve skutecnosti na me verzi 72ccm jsou 1.6x18 . Resim to uz 4 mesice . Napriklad az na Ministerstvu dopravy a psal jsem i do Indie . Vse bez uspechu . Nemate to nekdo uvedeno v TP spravne? Potreboval bych oskenovat a zaslat jen zadni stranu (bez osobnich dat) s temito udaji . Pote by me to v Praze na vyzkumu uznali a mohli by me to prepsat . jiri-panek@seznam.cz