Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze odradit kočka?

Zdravím a hned předesílám,že nechci v žádném případě kočku zlikvidovat.Jde o kočku ze sousedství,která nám skáče na parapet,tento špiní,ale hlavně při té příležitosti špiní i zeď.U bývalé majitelky domku byla kočka na to skákání na parapet zvyklá,ale my chceme,aby toto již nedělala,protože parapet i zeď jsou nyní nově opravené.Díky za případné tipy.

Zakazdym otvorit okno a klepnut macku zrolovanymi novinami po hlave.
BTW za 10 rokov som dokazal odnaucit macku spat na mojom paplone a aj toto funguje iba ak sa prave nachadzam v miestnosti (v pripade porusenia pravidla robim vystrazne kotrmelce po koberci, naco macka instinktivne reaguje zbesilim uprkem), vsetko ostatne som davno vzdal...

Nelezou mi na kuchyňskou linku. Kromě stresujícího chování je od toho odradila i skutečnost, že tam nikdy nic nebylo. Skutečnost, že mají zakázané některé místnosti je zdrojem ustavičné pozornosti, jestli by se třeba nedal ten dvounožec vychovat ještě lépe.

Známý takhle musel na dvoře zrušit světlo na pohybové čidlo. Světlo se rozsvěcelo, když přicházel k přístřešku na auto. Bohužel na to, že se to dá rozsvěcet pohybem, přišel jak pes, tak kočka. Večer co večer to u nich na dvorku bylo jak v Las Vegas....
Po týdnu zkoušení, jak to nastavit, aby to na havěť nereagovalo spínač zrušil a zase chodí ten kousek potmě.