Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Eternit

Dobrý den prosím o radu.Při opravě balkonu vysadili výpln ze zábradlí.Praskl roh a tím bylo zjištěno že nejde o sklo ale o eternit..jsem povinna si tuto výpln nechat znovu nasadit? Balkon je větší a hodně využíván..dětmi atd.Byt je státní.Děkuji iva
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Pro klid svědomí zamázněte lom desky barvou. Ale je to jen psychologický efekt. Riziko rakoviny plic, způsobené azbestem je minimální. Projevilo se jen u pracovníků, kteří s ním dlouhodobě pracovali. Pokud nátěr desky není omšelý až na podkladový materiál, žádná vlákna se z ní nemůžou uvolňovat. (rozhlédněte se po okolí, kolik chatek a domků má na střechách eternit ;-) )

azbestu v otevřeném prostoru bych se nebál - tam by bylo třeba doslova namlít několik takových desek za hodinu, aby se koncentrace azbestových vláken nějak znatelně zvýšila.

Spíše bych se ujistil, že deska dobře drží a nehrozí její vylomení a pád (a tudíž riziko zranění nebopoškození cizí věci pod balkonem nebo dokonce pád dětí z balkonu dolů)