Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr auta

čau, chci si koupit auto, ale stále nevim který. Nevim jestli naftu nebo benzín, ale naftu do obsahu 2.5 a výkon okolo 150kW a benzín do obsahu 2.0 a taky okolo 150kW, ale spíš asi naftu. Nechci, aby to tolik žralo. Napište prosim nějaký recenze o takových autech :) díky

Být admin tak tenhle dotaz zamknu a nechám tě ať dotaz položíš znovu a pořádně. Neuvedl jsi kolik na to auto máš chechtáku, k jakým účelům by mělo sloužit a pak se mužem bavit jestli nafta nebo benzín. Pokud třeba budeš s autem jenom popojíždět tak se nafta nevyplatí, pokud budeš jezdit hodně tak je lepší taky benzín a investovat do předělání na LPG (teda pokud auto bude zato stát).

Pořádnej kočkolap, voe!

A celý mi to připomnělo jednu bajku:

O ZAJÍČKOVI
Zajíček si koupil nové ferrari a ujíždí s ním po lese. Náhle uslyší volání o pomoc. Vystoupí, koukne do hluboké díry a vidí v ní vlka. Ten povídá: " Zajíčku, když mě vytáhneš ven, tak budeme nadosmrti kamarádi a nesežeru tě!" Zajíček uvěří, zapřáhne lano za ferrari, nastartuje motor a vytáhne vlka ven z díry. Druhý den si to vlk peláší po lese a najednou zaslechne volání o pomoc. Tak se koukne do díry a v ní je zajíc. Poklepe si na čelo a říká: "No dobře, zajíci, včera jsi pomohl ty mě, dnes pomůžu já tobě." Vlk se tedy otočí zadkem k díře, spustí dolů svůj ocas, zajíček se ho chytne, vlk jen škubne a zajíček je zachráněn.
Ponaučení: Když máš pořádnej ocas, nepotřebuješ žádný ferrari!

Když mám chválit svoje, tak ať si koupí tři Fabie a bude přesně na výkonu, který chce.
150kW u nás v republice při tom stavu komunikací co tu je buďto nevyužije, nebo si vymlátí zuby. K čemu to je dobré?
Máme doma auto s motorem 1.8 TSI, 118kW a DSG, je to trhač asfaltu, ten výkon v téhle zemi nejde rozumně využít. Já jezdím s 44kW, kdyby měla Fabie tak 60kW, nebránil bych se, zvlášť třeba na krátkých nájezdech na dálnici (už jsem jednou musel na trojku do 120 abych se tam dostal, ještě že má 44kW verze proti 50kW delší převody).

edit: Jinak většina lidí má před položením dotazu snad alespoň představu, co by chtěli. Někdo potřebuje dodávku, jiný rodinné auto a třetí třeba auto na nákupy. A potom má většina lidí před koupí auta představu, kolik chtějí zaplatit, protože tady jsou vlastně jen dva parametry- chci auto a chci aby mělo 150kW. Věř, nebo ne, ale tomuhle vyhovuje spousta aut od tisíců korun až po miliony.
BTW 150kW třeba ve Volvu XC90 a ve Smartu se bude chovat jinak, nemáš ten pocit?

44kW Fabia neměla spatřit světlo světa. To Škodovka nejspíš vyrobila jen a jen kvůli tomu, aby tím dali najevo, že je lepší koupit silnější (= dražší) verzi Fobie, ale ty taky stály za hovno.

A teď mě napadlo - 150kW mají i kamiony, no ni? Jen ten požadovanej objem motoru to kapánek překračuje, ale na druhou stranu to má vůči kombíku obrovskej úložnej prostor na zavazadla.

Ono by ses divil, kdybys v tom seděl. 44kW verze byla na papírech od škodovky horší, ale koukal jsem na několik důvěryhodných testů, tak jsem to osobně zkoušel. 44kW má těžší převody (jak píšu- 120 na 3, v 50kW se dá před 110). V reálném provozu a ne na papíře má člověk v 44kW pocit větši dynamiky. Prostě když tam dám v 60 pětku a plyn na zem, tak se kupodivu z neznámých důvodů alespoň něco stane, u 50kW vůbec nic. Při 0-100 je 44kW rychlejší (papírově pomalejší, v realitě cca o vteřinu a kousek rychlejší) a 80-120 na pětku dá taky rychleji. Stále se ale bavíme o časech nad čtvrt minuty.
Hlavně se to chová jak na naftu- nejvyšší výkon 4500RPM. Bohužel si v porovnání s tím co dovede docela řekne o přísun paliva. 8 litrů při svižnější jízdě není problém, běžně s tím jezdím tak za 7,5l. Na dálnici při stabilních 130 jde o dvoucifernou cifru.

Já jezdil asi týden s nějakým 1,4l krámem. Ve třech lidech 100km/h, když jsem podřadil z pětky na čtverku, že to trochu popoženu, dupnul na plyn - a ono nic, jelo to furt stejně.
Ty tříhrnky jsou svižnější, to jo, ale právěže víc žerou, jak píšeš. Je to dobrý tak na pocuky po místních silnicích, žádný delší cesty po rychlostních a dálnicích.

Já ale mluvím o čtyřválci :-) . 1.4MPi 44kW a 1.4MPi 50kW jsou ty samé motory, 44kW je o něco málo ošizená aby se lépe prodávala a paradoxně se mi potvrdilo, že i svižnější- i když stále těsně nad čtvrt minuty při zrychlení.
U Fabie je jeden zásadní problém a to ten, že prosté sdělení "jsem jsem Fabií s motorem 1.4" může znamenat, že jsi jel s 44kW, 50kW, 55kW, nebo 74kW.

edit: Jediný moment, kdy si uvědomuju, že jsem měl naprosto zásadní nedostatek výkonu byla ranní cesta do Mladé Boleslavi na konci minulého roku. Odcházel mi alternátor, tak jsem jel za tátou a doufali jsme, že tam z Prahy dojedeme. Táta prohlásil, že pojede na dálnici rozumně. Sice si v jednom kuse hlídal, kde jsem, ale jak jsme se dostali nad 100km/h, tak stačilo aby předjel auto a já ho minutu těžce doháněl.

Byl to ten nejslabší 1,4l motor, takže 44kW. Pokud s takovým autem jedeš občas, tak se to dá, ale při častějším cestování (do práce) bych si asi nezvyknul. Pitomej traktor, nebo přeloženej kamion, kterej jede do kopca 30km/h a s plně obsazeným autem si za ním vychutnáš celou cestu. Nebo budeš prdelí cvakat pětku kulatinu, jestli při předjíždění něco shora nepojede, i když tomu dáš plnou knedlu na dvojku.

Povídej mi o tom. Tady kousek od nás vymysleli, že nebudou stavět sjezd a udělaj ho z pravého pruhu. Takže v celkem prudkém kopci vyjíždím ze semaforů ve dvou pruzích, cedule 80, mírná levá zatáčka a jelikož to v ten moment jede všem do toho kopce víc, než 80, tak mám co dělat abych se dostal do leva. Řeším to tak, že na to šlapu a když už se nedá nic dělat, mám na tachometru tak 70 (ostatní 100), tak mě někdo v levém pruhu buď pustí, nebo tam někomu bezpečně vjedu, donutím ho tím přibrzdit a vytvořím si kolonu. Hned na kopci se to zase rozšíří, tak rychle uteču doprava a oni si mě předjedou. A to jedu sám, mít tam plný auto, tak v tom kopci 80 nejede.
Po rovině naprosto v pohodě, z kopce taky, ale do kopce jsem rád, že se dostanu na vrchol a uhnu ostatním.

já měl 50kW OHV verzi. A nemyslím si, že 44kW motor byl jakkoli lepší. Je ale fakt, že se s tou 50kW verzí musel člověk naučit jezdit a pak bylo třeba ten motor dobře zajet (což se třeba mně celkem podařilo). Projev byl sice "traktoroidní", ale jezdilo to docela dobře, bez problémů se dalo udělat 180 tacho (dle gps navigace cca 165km/h) - samozřejmě, že ne na 100 metrech ;-). Ale pamatuju se, že na trojku to bezproblémově točilo až ke 120km/h.

Jinak s tímhle autem jsem jezdil dlouhodobě za 7,1 l/100km (ideální kombinace 30/30/30 město/okresky/dálnice) a nijak moc jsem to nešetřil, cestovní rychlost byla 50/100/140 (tacho). Eko jízda na 2000ot/min se dala střídat se "sportovním" režimem s vytáčením někam ke 4000 ot/min. Sice to pak řvalo, ale taky už to mělo celkem použitelné jízdní vlastnosti.

Pokud si koupíš dvě Fabie, jednu benzin a jednu disel, dostaneš se do výkonu i do obsahu. A když si ten disel přečipuješ, tak to bude trhat asfalt.A když si vezmeš, že ušetříš jeden válec a tím i výměnu jedné svíčky je to docela úspora. Tím páde dojde i k snížení váhy motoru a pak ten tah....:-D

150KW u 2.5 diesel ::) a nebo 2.0 benzín též takových aut moc nebude BMW 530D E39 142KW u benzínu ted nevim třeba starší Porsche Boxter 2.5l 150KW (ale to jsem uvedl klasickou menší limuzínu proti roadsteru ani si nenapsal za kolik peněz auto a jaký typ) ale na co takovej výkon dnes když se stim stejně moc neprojedeš když jsou všude na silnicích "pomáhat a chránit".